• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Askeri kışlada sivil hat dönemi

Milli Savunma Bakanlığı, sivil hayatta kullanılan GSM hatlarının artık kışlalarda da kullanılabileceğini duyurdu. Askerler, kullandıkları GSM hatlarını kısıtlı özelliklere sahip telefonlarda da kullanabilmek için GSM hattı bayisine başvurarak ücretsiz bir şekilde kısıtlı hale getirebilecekler.

Askeri kışlada sivil hat dönemi
4.08.2023 - 06:58
Haber Merkezi
47

Milli Savunma Bakanlığı, askerlerin kışlalarda sivil hayatta kullandıkları GSM hatlarını da kullanabilmesine yönelik bir uygulamayı başlattıklarını açıkladı. Buna göre, askerler kullandıkları GSM hattının bayisine başvurarak ücretsiz bir şekilde GSM hatlarını kısıtlı özelliklere sahip telefonlarla da kullanabilecekler.

Askerlik hizmeti süresince kullanılabilen ‘Askercell’ ile ilgili açıklamalarda bulunan Albay Aktürk, “Erbaş ve Erlerimizin kullanımına sunulan ‘Askercell’ uygulaması kapsamında; askerlik hizmeti öncesinde kullanılan hatların herhangi bir ücret ödemeden kısıtlı hatta çevrilmesi, terhisi müteakip ise yine eski hattın özelliklerine döndürülmesi konusunda düzenleme gerçekleştirilmiştir. Böylelikle askerlerimiz, sivilde kullandıkları hatlarını askerlik hizmeti süresince kullanma imkanına kavuşmuştur” ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, GSM hatlarını kışlada da kullanmak isteyen askerler kullandıkları GSM hattının bayisine müracaat ederek ücretsiz bir şekilde GSM hatlarını kısıtlı hale getirebilecek.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar