• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Borç yapılandırmada bugün son gün

SGK'da yapılandırma giren borçlar ile sigorta primi borçlarının taksitlerinin ödenmesi için bugün son gün. Yapılandırma dahilindeki vergi borçları ile motorlu taşıtlar ve gelir vergisinin ise ikinci taksit ödemeleri için yarın son gün.

Borç yapılandırmada bugün son gün
3.08.2023 - 08:35
Haber Merkezi
183

Milyonlarca insanın başvurduğu geniş kapsamlı borç yapılandırmasının birinci ve ikinci taksit ödemeleri için son gün 31 Temmuz'du. Ancak ödeme süresi uzatıldı.

SGK kapsamı bütününde yapılandırılan borçlar ve sigorta primi borçlarının son ödeme tarihi 3 Ağustos olarak belirlendi. Ödemelerin bugün 23.59'a kadar yapılması gerekiyor.

VERGİ BORCUNDA SON GÜN YARIN

Yapılandırma Kanunu kapsamındaki vergi borçlarının peşin birinci ve ikinci taksitlerinin ödemeleri için ise son gün yarın.

İlk taksit ödeme süresi uzatıldığından birinci ve ikinci taksitlerin birlikte ödenmesi gerekiyor. Yapılandırmadan sağlanan ceza indiriminden yararlanmak için de ödemelerin aksatılmaması şart.

Motorlu Taşıtlar ve gelir vergisi için de son ödeme günü yarın.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar