• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Bugün 'sokağa çıkmayın!'

Son dönemlerde artan hava sıcaklıklarıyla birlikte uzmanlardan peş peşe uyarılar gelmeye devam ediyor. Bugüne dikkat çeken Prof. Dr. Orhan Şen, 'Dışarı çıkmayın' uyarısında bulunarak beklenen sıcak artışını 'Doğal afet' olarak nitelendirdi.

 Bugün 'sokağa çıkmayın!'
26.07.2023 - 07:47
Güncelleme 26.07.2023 - 07:49
Haber Merkezi
340

Mevsim normalleri üzerinde seyreden sıcaklıklar, vatandaşların yaşamını olumsuz etkiliyor. Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, 26 Temmuz Çarşamba günü gerçekleşecek sıcak artışını "Doğal afet" olarak nitelendirdi. Şen, "Herkes evinde otursun, sağlık açısından büyük risk var. Çok acil işimiz olsa dahi Perşembe, Cuma gününe erteleyelim" diye konuştu.

Ayrıca Şen, "Marmara ve Ege bölgesine aşırı sıcak hava geliyor. 3-4 haftadır sıcaklıklar devam ediyordu ama bu onlardan daha kuvvetli ve daha yüksek bir sıcaklık. Marmara’yı da İstanbul’u da içine alacak bir aşırı sıcak hava dalgası gözüküyor" ifadelerini kullandı.

dsfsd-001.jpg

Orhan Şen

"DIŞARI ÇIKMAYIN"

Şen'in açıklamaları şu şekilde:

"Çarşamba günü sıcaklıklar batı ve iç kesimlerde 7-10 derece artacak. İstanbul 40 C'ye Bursa 42'yi Balıkesir 42, İzmir 40, Antalya 41, Manisa 43, Aydın-Mugla 42 derece... Sağlık açısından risk oluşturmakta. Bu bir doğal afettir. Dışarı çıkmayın. İşlerinizi perşembe Cuma gününe erteleyin"

"Belki de yarın Avrupa’nın en sıcak yeri olacak burası. İstanbul’dan Antalya’ya etkili olacak. Yarına çok dikkat edelim. İstanbul’da 41 dereceye kadar çıkabilir. Son derece önemli. Manisa, Aydın’da 45 dereceyi gösterecek. Yarın sokağa çıkmayalım. İşlerimiz erteleyelim. Bu doğal afettir. Herkes bahçesinde evinde otursun. Sağlık açısından büyük risk var. Çok acil işimiz olsa dahi Perşembe, Cuma gününe erteleyelim. Yarın 7-8 derece üstüne kayalım sıcaklıkların"


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar