• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Günlük kiralık evlere iki şart getirildi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, günübirlik kiralanan evlere sertifika ve vergi getirileceğini açıkladı.  Bu durun Üniversite çevresi Konuralp ile turizm şehri Akçakoca bölgesinde yoğun olarak kullanılan günübirlik kiralık evleri yakından ilgilendiriyor.

 Günlük kiralık evlere iki şart getirildi
1.08.2023 - 09:58
Güncelleme 1.08.2023 - 10:02
Haber Merkezi
958
8

SERTİFİKA ZORUNLULUĞU

Konuralp ve Akçakoca başta olmak üzere Türkiye'de, yoğun olarak kullanılan günübirlik kiralık evlerin sayısının artması ve bu durumun düzensizlik yaratması, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın gündemine geldi. Bu konuda adım atan Bakan Mehmet Nuri Ersoy, günübirlik kiralanan evlere vergi ve sertifika zorunluluğu getirileceğini duyurdu.

VERGİ GELİYOR…

Bakan Ersoy, günübirlik kiralık evlerden elde edilen gelirin de vergilendirileceğini duyurdu. Bu durum, özellikle evini turistlere kiralayan kişileri yakından ilgilendirecek. Bakanlık bu kararı ile hem sektörde bir düzenlemeye gitmeyi hem de vergi gelirlerini artırmayı planlıyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar