• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Sağlıkçılar 2 gün iş bırakıyor

Sosyal Hizmet, Birlik ve Mücadele Platformu'na bağlı sağlıkçılar, 1-2 Ağustos tarihlerinde Türkiye genelinde greve gidiyor

Sağlıkçılar 2 gün iş bırakıyor
27.07.2023 - 04:58
Haber Merkezi
576

Sağlık ve Sosyal Hizmet Birlik ve Dayanışma Platformu (SABİM), 1-2 Ağustos'ta Türkiye genelinde şiddetin önlenmesi, mali ve özlük haklarının verilmesi, liyakatlı yönetim, çalışma koşullarının düzeltilmesi talepleri ile iş bırakacak.

19 sendika ve 2 aile hekimliği federasyonunu içeren SABİM, hekim, hemşire, ebe ve sağlık emekçilerinin ortak sorunlarına çözüm üretme ve seslerini duyurmak amacıyla birlikte mücadele etmek için geçtiğimiz günlerde kuruluşunu ilan etmişti. Sağlık emekçilerinin güncel sorunları ve 7. Dönem Toplu Sözleşme talepleri konusunda uzun süredir toplantılar yapan platform, 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin başlayacağı 1 ve 2 Ağustos’ta greve gidecek.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar