• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AKÇAKOCA BELEDİYESİ TAKIMI SAHADAN ÇEKTİ

Fair-Play İlkeleri Unutuldu: Akçakoca Belediyesi Voleybol Takımı Karşı Takımın Provokasyon ve Saygısızlıkları Karşısında Başkan Yardımcıları Yüksel Yılmaz ve Şenol Yazgan Takımı Sahadan Çekti

AKÇAKOCA BELEDİYESİ TAKIMI SAHADAN ÇEKTİ
30.09.2023 - 14:13
6
1883

Akçakoca Belediyesi Voleybol Takımı, 100. Yıl Cumhuriyet Özel Kamu Kurumları Turnuvası'ndaki son maçında Ceza İnfaz Kurumu Düzce Kapalı Cezaevi ile karşılaştı ve maçın sonucuyla değil, rakip takımın tatsız davranışlarıyla gündeme geldi. Maç sırasında yaşananlar, sporun fair-play ilkesiyle tamamen zıt bir görüntü sergiledi.


Rakip takımın maç boyunca sergilediği taşkınlıklar, çirkeflikler ve provokatif davranışlar, sporun ruhunu zedeliyor. Oyunun düşmanca bir atmosferde oynanmasının, sporun temel amacına aykırı olduğunu açıkça gösterdi. Belediye Başkan Yardımcıları, oyuncularının güvenliği ve maçın düzgün bir şekilde tamamlanabilmesi için gerekli önlemleri almaya zorlandılar.


Ne yazık ki, maçın sonucu değil, karşı takımın olumsuz tavrı gündemi belirledi. Akçakoca Belediyesi Voleybol Takımı Tei-break setinde 12-9  önde olmalarına rağmen, atmosfer gerilince Akçakoca Belediyesi Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz’a saygısızlık yapılması sonucunda takımı sahadan çekmeye karar verdiler. Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz ve Şenol Yazgan karşı takımın saygısızlıklarına ‘’ biz sizin mahkumunuz değiliz herkes saygılı olsun dedi ve durumu hazmedemeyen Belediye Başkan Yardımcıları Şenol Yazgan ve Yüksel Yılmaz sahaya inerek önde olan ve kazanması garanti gibi görülen Akçakoca Voleybol takımını sahadan geri çekti. Hakemlerin ise olayların gergin anlarında ve tartışmaları kararları olması sebebiyle ortam iyice gerildi. Hakemlerin yapılan onca provakasyona karşı sessiz kalması maça damga vurmuştur. Sporun temel değerlerine bağlılıklarını ve saygılı davranışlarını koruma konusundaki kararlılıklarını gösterdi ve maçı terk etti.


Bu olay Atatürk’ün ‘’BEN SPORCUNUN ZEKİ, ÇEVİK VE AYNI ZAMANDA AHLAKLI OLANINI SEVERİM’’ sözünü hatırlatmakla beraber sporun fair-play ilkesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. Sporun saygı, dürüstlük ve centilmenlik üzerine kurulu olduğunu anlamak ve bu değerlere bağlı kalmak, her sporcu ve spor kuruluşunun sorumluluğudur. Rakip takımın bu tür davranışları, sporun ruhunu zedeliyor ve sporun olumsuz bir şekilde anılmasına neden olmuştur.


Editör: S. ŞEN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar