• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

46 bin ton çelik boru sipariş edildi

Ulusal hatta aktarılması için Akçakoca'nın Akkaya, Altunçay, Dereköy, Subaşı, Şifalı, Kurugöl, Karatavuk ve Kurukavak köyleriyle Çilimli ve Cumayeri ilçelerinde istimlak edilen alanlarda altyapı hazırlıklarının devam ettiği Karadeniz gazı için 46 bin ton çelik borunun siparişi verildi.

46 bin ton çelik boru sipariş edildi
4.08.2023 - 08:03
Haber Merkezi
963

Filyos’tan karaya çıkarılarak Zonguldak, Düzce hattından ilerleyerek Sakarya’ya ulaştırılacak Karadeniz gazı için kurulumu devam eden altyapıda kullanılacak 46 bin ton çelik borunun siparişi verildi. Boruları Lüksemburglu Tenaris şirketi tedarik edecek.

46.000 tonluk 16 inç dikişsiz çelik boruları enerji sektörü başta olmak üzere birçok sektöre çelik boru temin eden Lüksemburg merkezli Tenaris şirketi tedarik edecek. Şirket boruların tedarikiyle beraber kurulum hizmeti de verecek.

Tenaris, Sakarya projesinin ilk aşamasında 65.000 ton boru ve hizmet teslimatı da yapmıştı. Yeni sipariş kapsamında; tüm borulara 3 katmanlı polipropilen korozyon önleyici kaplama (3LPP) uygulanması, boru hattının yaklaşık 5 kilometresinde kaldırma önleyici beton kaplama (CWC), tutucular, anotlar, anotların montajı ve tek hat hizmeti dahil olacak.

Boruların üretimi Eylül ayında Tenaris'in İtalya'daki Dalmine tesisinde başlayacak. Teslimatın 2024 yılı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar