• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

TMO Randevu Sistemini Açmalı…  

TMO'nun bir an ön önce randevu sistemini açması gerektiğini belirten sektör temsilcileri, 25-30 Ağustos aralığı bandında alımlar başlamalı dediler…

TMO Randevu Sistemini Açmalı…  
4.08.2023 - 07:20
Güncelleme 4.08.2023 - 07:26
Haber Merkezi
536

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, TMO'nun bir an ön önce randevu sistemini açması gerektiğini belirterek alımların 25-30 Ağustos aralığı bandında başlatılması gerektiğini söyledi.

Akça, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fındık üreticisinin memnun olacağı ve enflasyonist ortamdan etkilenmeyeceği fiyat açıklamasını beklediklerini ifade ederek,” Fındık fiyatının Türkiye Yüzyılının başlangıcında en az 100 tl olmasını talep ediyoruz.” dedi.

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça’nın paylaşımı şu şekilde:

“Sayın Cumhurbaşkanımız;

Yeni fındık hasat sezonuna çok az bir süre kaldı. Üreticilerimiz fındık hasadına başlamadan önce TMO’nun piyasada alacağı pozisyonu bilmek istiyor. TMO yetkilileri bir an önce, fındık randevu sistemini açmalı ve en geç 25-30 Ağustos aralığında da alıma başlamalıdır.

En önemlisi de fındık üreticisinin memnun olacağı, son dönemlerde oluşan enflasyonist ortamdan etkilenmeyeceği ve geçimini sağlayabileceği “FINDIK TABAN FİYATININ” açıklanmasını bekliyor…

Fındık fiyatının Türkiye Yüzyılının başlangıcında EN AZ 100 tl olmasını talep ediyoruz…”

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar