• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Sayın Kırbaç: Ödülü hak etmediler mi?

20 Temmuz’da açıklanan YKS sonuçlarına göre  TYT, sayısal, eşit ağırlık, sözel ve dil sınav türlerinin tümünde ilk üç sırayı Düzce Fen Lisesi ve Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi öğrencileri paylaştı. Ancak Milli Eğitim Müdürü ile bina konusunda sorun yaşayan iki okulun başarılı öğrencilerinin başarıları ödüllendirilmedi.

Sayın Kırbaç: Ödülü hak etmediler mi?
3.08.2023 - 13:58
Haber Merkezi
537

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, 17-18 Haziran'da düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (2023-YKS) sonuçları 20 Temmuz tarihinde açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Düzce’nin her sınav türünde en başarılı ilk 3 öğrencisi Fen Lisesi ve Turgut Özal Anadolu Lisesi’nden çıktı.

İl Milli Eğitim Müdürü Taner Kırbaç ile okul binaları nedeniyle gerginlik yaşayan iki okulun öğrencileri bu gerginlikten nasibini aldı. TYT, sayısal, eşit ağırlık, sözel ve dil sınavı puan türüne göre Düzce’nin ilk üçünde yer alan öğrencilere başarıları edeniyle her hangi bir ödül verilmedi.

İşte Düzce’nin her sınav türünde ilk 3’e giren başarılı öğrencileri;

2023 YKS sınavı yerleştirme puan türünde TYT puanına göre Düzce’nin en başarılı ilk üç öğrencisi, Düzce Fen Lisesi’nden Muhammet Yusuf Kutbay, Necdet Muhammed Karabay ve Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi’nden Ceren Bilgin oldu.

2023 YKS sınavı yerleştirme puan türünde sayısal puanına göre Düzce’nin en başarılı ilk üç öğrencisi, yine Düzce Fen Lisesi’nden Abdülbaki Berlik, Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesinden Serhat Ömer Uğurlu ve Düzce Fen Lisesi’nden Ahmet Çalışkan oldu.

2023 YKS sınavı yerleştirme puan türünde eşit ağırlık puanına göre Düzce’nin en başarılı ilk üç öğrencisi, Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesinden Nurdan Çendik, Düzce Fen Lisesi’nden Elif Su Yılmaz ve Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi’nden Recep Ahmet Tekbaş oldu.

2023 YKS sınavı yerleştirme puan türünde sözel puanına göre Düzce’nin en başarılı ilk üç öğrencisi,  Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi’nden Ahmet Çınar Gelgeç, Eyüp Ensar Baş ve Vahdet Baki Çakmak oldu.

2023 YKS sınavı yerleştirme puan türünde dil puanına göre Düzce’nin en başarılı ilk üç öğrencisi, Düzce Fen Lisesi’nden Ahmet Talha Oğul, Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesi’nden İrem Ünlü ve Cansın Civelek oldu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar