• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Özdemir Fen Lisesi’nin hamisi oldu

Akçakocalı iş insanı Burhan Özdemir,  eğitim ve sağlık alanında yaptığı bağışlara bir yenisi daha ekledi. Fen Lisesinin hamisi olan Özdemir, Akçakoca Kaymakamlığı ile Fen Lisesinde fiziki altyapının güçlendirilmesi, okul araç gereç sayısının artırılması ve başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi için üç yeni projeyi hayata geçirecek protokolü imza altına aldı.

Özdemir Fen Lisesi’nin hamisi oldu
24.07.2023 - 15:19
Güncelleme 24.07.2023 - 16:54
Haber Merkezi
1079
1

Akçakoca Fen Lisesi’nin günün ihtiyaçlarına göre yenilenmesi, 350 kişilik modern konferans ve tiyatro salonu, spor salonu ile  kütüphanenin yer alacağı ek hizmet binası yapımı için Düzce Valisi Cevdet Atay ile birlikte protokol imzalayan Özdemir, Akçakoca Kaymakamlığı ile imzaladığı protokolle de  adı Akçakoca Orhan Özdemir Fen Lisesi olacak okulun  hamiliğini de üstlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Ezer ve Fen Lisesi Müdürü Abdurrahman Açıkgöz’ün de katılımıyla  İmzalanan protokolde yer alan çok kapsamlı hamilik programında;

OPTİMAL ŞİRKETİNDE İŞ GARANTİSİ

Akçakoca Orhan Özdemir  Fen Lisesi öğrencilerine başarı bursları, yurtdışı dil programları, ihtiyaçlı öğrencilere destek bursları, Fen Lisesinden mezun olup üniversiteye gidecek başarılı öğrencilere yurt desteği, OPTİMAL şirketinde iş garantisi, staj imkanı, spor ve sanat faaliyetlerinin tüm masraflarının karşılanması, akademik tüm faaliyetlerin karşılanması, okulun kurumsal kimliğinin geliştirilmesi  yanısıra  okulun ve öğrencinin gelişimine yönelik yeniliklerin yapılması, dair birçok madde yer alıyor.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE BURS

Tercih döneminde %3 ve üzerinde kayıt yaptıran ilk üç  öğrenciye gelir durumun bakılmaksızın aylık 1000 TL burs verileceği, Ailesinin aylık geliri iki asgari ücret altında  öğrencilere 5 yüz TL aylık, 9-10-11 . sınıfların birincilerine ise aylık  750 TL  burs sağlanacak

İKİ ÖĞRENİCYE İNGİLTERE DİL PROGRAMI

Yapılan protokolde ayrıca, üniversite girişinde ilk 20 binde yer alan iki öğrenciye iki haftalık İngiltere  dil programına gönderilmesi, ilk 40 binde yer alan en yüksek puanlı 3 öğrenciye KYK,  ilk 40 binde yer alıp elektrik, elektronik inşaat ve makine tercih eden en yüksek puanlı 2 öğrenciye Özdemir’e ait OPTİMAL şirketinde de iş garantisi ve ilk yüzbinde yer alan aynı bölümleri tercih eden en yüksek puanlı 10 öğrenciye Optimalde staj imkanı verilmesi yer alıyor.

BATI KARADENİZ’İN EN ETKİLİ OKULU OLACAK

Okulun hamiliğini üstlenen  ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağı görülen Burhan Özdemir’in  hamiliğinde  gerçekleştirilecek  yenilikler ile Akçakoca Fen Lisesinin kalitesinin önemli ölçüde yükseleceği kısa sürede  Batı Karadeniz’in en nitelikli okullarından biri olması bekleniyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar