• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Prefabrik okul inadı Düzce’ye yakışmıyor

CHP Düzce milletvekili ve dışişleri komisyonu üyesi Talih Özcan’dan Turgut Özal Lisesi’yle ilgili açıklama geldi. Düzce valisi Cevdet Atay’a çağrıda bulunan Özcan, “bu önemli ve hassas meseleyle ilgili derhal kamuoyu aydınlatılmalıdır” dedi.

Prefabrik okul inadı Düzce’ye yakışmıyor
30.07.2023 - 18:39
Güncelleme 30.07.2023 - 18:39
Haber Merkezi
594

Özcan, Düzce'nin önde gelen okullarından Turgut Özal Lisesi'nin 23 yıllık prefabrik binaya taşınma süreciyle ilgili belirsizliklerin yarattığı endişeler, Düzce halkını ve eğitim camiasını derinden etkiliyor açıklamasında bulundu.

DÜZCE’DE EĞİTİM RİSKE ATILAMAZ!

Özcan, Turgut Özal Lisesi'nin prefabrik okula taşınmasıyla ilgili yapılan açıklamalarda, “ Azmimilli İlkokulu'nun 23 yıllık prefabrik binasının kapasitesinin lise öğrencileri ve öğretmenleri için yeterli ve kaliteli bir eğitim ortamı sağlayamadığını belirtti. Prefabrik binada yapılan tadilat çalışmaları ve adı geçen diğer alternatif okul binalarıyla ilgili kamuoyunda çok ciddi soru işaretlerinin olduğunu ve velilerin oyalandıklarını düşündüklerinin altını çizen Özcan, Düzce'nin geleceği olan gençlerimizin eğitim kalitesini olumsuz etkileyecek çözümler Düzce’ye yakışmıyor, sorunun şeffaf ve etkili çözümü için daha net ve ciddi adımlar atılmalıdır”  ifadelerini kullandı.

DÜZCE EĞİTİMDE YÜKSELİŞE GEÇMELİ

Özcan, Türkiye’de geçtiğimiz son 3 – 4 yıl içinde eğitimin pandemi, depremler gibi beklenmedik felaketlerden dolayı çok ciddi sekteye uğradığını ve eğitimin yeniden canlandırılıp 21. yüzyıla uygun şekilde modernize edilmesinin vaktinin geldiğini belirtti. Düzce’nin Türkiye’de başarı sıralamasının çok daha yukarılara çıkması için Turgut Özal Lisesi gibi nitelikli ve başarılı okullarımızın katkılarının büyük değere sahip olduğunu ifade eden Özcan, konuyla ilgili endişelerin giderilmesi amacıyla somut ve etkili çözüm yolları için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini vurguladı.

ÖZCAN SON OLARAK BİR ÇAĞRIDA BULUNDU:

“Başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik olmak üzere bu önemli ve hassas meseleyle ilgili derhal kamuoyu aydınlatılmalıdır. Düzce'nin geleceği olan çocuklarımız için eğitimin ne kadar hayati bir konu olduğu göz önünde bulundurularak sorunun etkili bir şekilde çözülmesini umuyorum. Bu sorunun çözümü için elimden gelen çabayı göstereceğimi ve Düzce'nin eğitim kalitesini artırmak için gerekli tüm adımları atacağımı belirtmek isterim. Çocuklarımızın geleceği için, daha iyi bir eğitim ortamı oluşturmak ve Düzce’yi eğitimde hak ettiği seviyelere taşımak için tüm paydaşlarla iş birliği içinde çalışacağımı tüm velilerimizin ve Düzce’nin geleceği olan çocuklarımızın bilmesini isterim. Konunun takipçisi olacağız. “

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar