• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Abanoz köylerde ezdi geçti...

Cumhuriyet Halk Partisi, köy delegeleri seçiminde, Abanoz'un listesi büyük fark attı...

Abanoz köylerde ezdi geçti...
23.07.2023 - 10:03
Haber Merkezi
671

Cumhuriyet Halk Partisi, köy delegelerini seçti. Sarı ve beyaz renk olarak iki liste ile yapılan seçimlerde  Abanoz’u destekleyen sarı liste, Hamdi Deniz’i destekleyen beyaz listeye karşı 89-18 üstün geldi. Abanoz’un listesi, Deniz’in listesini ezdi geçti.

CHP Akçakoca’da köy delege seçimleri gerçekleşti. 22 Temmuz Cumartesi günü yapılan delege seçimlerinde 113 parti üyesi oy kullandı. Sarı ve beyaz 2 liste ile gerçekleşen seçimlerde oy kullanma işlemi saat 17:00 itibari ile sona erdi. Vakit kaybetmeden sayım işlemi gerçekleşirken Abanoz’a yakın sarı liste 89 oy aldı. Hamdi Deniz’in temsil ettiği beyaz liste sadece 18 oy alırken, 5 oy geçersiz 1 zarftan ise boş oy çıktı.

Tuğrul Abanoz’un Hamdi Deniz’e karşı elde ettiği bu ezici delege üstünlüğüyle ilçe başkanlığına giden yolda elini oldukça güçlendirdiği ortaya çıkmış oldu.

Abanoz’un temsil ettiği beyaz liste 89 oy ile köy delege seçimlerinde ezici üstünlük sağlamış oldu. CHP Akçakoca ilçe örgütü, 23 Temmuz Pazar günü bugün, mahalle delegelerini seçecek.

Delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından; CHP’li parti üyeleri 13 Ağustos’ta gerçekleşecek olan ilçe kongresinde yeniden sandık başına geçerek, ilçe başkanlığı ve yönetim – denetim kurulu seçimleri için oy kullanacak.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar