• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

1000 KİŞİDEN 30 KİŞİ ZOR BULDU

BİN KİŞİYLE YÜRÜYÜŞ YAPACAKTI 25 KİŞİ ANCAK BULDU ADAY ADAYLIĞI ÖNCESİ BELEDİYEYİ KARALAMA KAMPANYASINA GİRDİ

1000 KİŞİDEN 30 KİŞİ ZOR BULDU
28.11.2023 - 11:18
Güncelleme 28.11.2023 - 11:39
Haber Merkezi
2464

Fikret Albayrak CHP Akçakoca  aday adaylığı başvurusu öncesi sosyal medyadan yaptığı destek çağrısına 30 kişi ile partiye gelmesi umutsuz vaka olarak görüldü. Parti binasında açıklama yapan Albayrak, ilk olarak belediyeyi karalama siyaseti yapması “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” yorumlarına neden oldu.

Fikret Albayrak, Akçakoca’da CHP’den 5. Kez belediye başkan adaylığı için başvuru yaptı. Daha önce 4 kez girdiği seçimlerden 3 kez mağlup ayrılan Albayrak, 30 kişilik bir grup ile yeniden aday adaylığı sürecini başlattı.

Eski belediye başkanı Fikret Albayrak, günler öncesinden duyurduğu ve en az 1000 kişi parti binasına giderek aday adaylık başvurusunu yapacağını söylemesinin ardından 30-35 kişilik bir grup ile aday adaylık dilekçesini ilçe binasına teslim etti.

ESNAF İLE YILDIZI BARIŞMAMIŞTI

Albayrak, görev yaptığı 5 yıl boyunca Akçakoca esnafı ile sık sık karşı karşıya gelmiş, her defasında esnaf mağdur olarak boynunu bükmek zorunda kalmıştı. Çay ocağı önündeki tabureleri dükkan içine fırlatmaktan, marketlerin cips, kola hatta ekmek dolaplarını dair içeriye sokan Albayrak döneminde esnaf sık sık zabıtalar tarafından cezaya maruz bırakılmıştı.

ÇİLOĞLU’NDAN BORÇSUZ ALDIĞI BELEDİYEYİ YEMENİCİ’YE BORÇLA TESLİM ETMİŞTİ

Akçakoca’nın yaşayan efsanelerinden herkesim tarafından taktir ve sevgi ile karşılanan Nazmi Çiloğlu’ndan borçsuz aldığı belediyeyi 5 yıllık süre sonunda borçla Yemenici’ye devreden Albayrak, Akçakoca’da borçla belediye kasası bırakma geleneğini başlattı.

Aynı zamanda belediye başkanlığı döneminde personeline ‘tenekeler’ diye hitap ettiği iddia edilen Albayrak’ın 5. kez aday adayı olması belediyenin eski çalışanları tarafından da tepki ile karşılandı.

Konuşması esnasında ’’Belediyeye gittiğiniz de herhangi bir muhatap bulamıyorsunuz!’’ ifadelerini kullanan Albayrak, siyasi rakibi Yanmaz’ı eleştirebilmek için; hakkıyla işini yapmaya çalışan emekçi belediye personellerini zan altında bırakması da konuşmasının tepki çeken kısımları arasında yer aldı.

‘’EĞER ADAY OLAMAZSAN, PARTİNİN ADAYI İÇİN SAHADA ÇALIŞACAK MISIN?’’

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, Albayrak’a dönerek, ‘Vatandaşlarımız karşısında sizden söz istiyorum. Bu kalabalığı burada devamlı görecek miyiz? Aday olamazsanız, aynı ekip ile adayımızı destekleyecek misiniz?’ diye sordu.

Beklenmedik bu soru karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Albayrak, söz vermek yerine Abanoz’un sorusuna gülerek karşılık verdi.

Albayrak’ın zaman zaman yakınlarına CHP’den aday yapmazlar ise DSP veya bağımsız aday olarak seçime gireceğini ve gerekeni yapacağını söylediği iddia edilmiş ve bu iddialar Düzce ve Akçakoca kamuoyunu uzun süre meşgul etmişti.


Editör: S. ŞEN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar