• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■
>

Hasta yakınından Yanmaz'a teşekkür

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, başarılı bir hizmet belediyeciliğinin yanı sıra, sosyal belediyecilik anlayışının da en güzel örneklerini hayata geçiriyor.

Hasta yakınından Yanmaz'a teşekkür
4.08.2023 - 12:11
Haber Merkezi
372

Belediye Başkanı Okan Yanmaz, göreve başladığı ilk günden itibaren sağlık hizmetlerinde de vatandaşların yardımına koşuyor. Belediye ambulans hizmetinde İl dışına bile gitmeyen, sadece şehir içinde hizmet veren Ambulanslar artık Türkiye’nin 4 bir yanına ücretsiz sağlık hizmeti veriyor.


Sağlık kurumlarına ulaşımda sıkıntı yaşayan ya da maddi imkânsızlıklar nedeniyle bu hizmete sahip olamayan vatandaşları, evlerinden alarak nakillerini gerçekleştiren bu hizmet karşılığında vatandaşlardan tek bir kuruş ücret alınmıyor.


7 GÜN 24 SAAT ÇALIŞIYOR


Belediyeye bağlı Hasta Nakil Ambulansları, ilçe merkezi ve köy ayrımı yapmadan, 7 gün 24 saat esasına dayalı bir şekilde durmak bilmeden çalışıyorlar.


ALLAH OKAN BAŞKAN’DAN RAZI OLSUN ÜCRET ALMAYINCA “ŞAŞIRDIK”


Belediye ambulans hizmetinden yararlanan Gülay Beşiroğlu, “‘Belediye başkanımızdan Allah bin kere razı olsun. Hemen bizim isteğimizi yerine getirdi. Bundan iyisi can sağlığı. İstanbul, Bolu, Sakarya bölgelerini gezdik. Otuz senedir çocuğumuzla uğraşıyoruz, zaten mental olarak çok yorulduk.

Bize bu durumda destek olduğu için Belediye Başkanımız. Okan Yanmaza teşekkür ediyoruz. Ücret verelim mi diye teklif ettik, ücret olmadığını söylediler. Şaşırdık. Bu kadar yolu gidip gelmek kolay değil. Gerçekten Allah razı olsun’ dedi.

 


Belediye Ambulans şoförü Ömer Özcan, “Belediyemizin hizmetleri oldukça yaygın kapsamlı. Hizmetin kapsam alanı sadece merkez değil Akçakoca’nın tüm köylerini kapsamaktadır. Başkanımızın talimatları doğrultusunda, yatağa bağımlı hastalar Türkiye’nin neresinde ve hangi hastane olurlarsa olsunlar nakillerini gerçekleştiriyoruz. Sağlık hizmeti, başkanımızın çok önem verdiği bir hizmettir. Elimizdeki araçların imkanları doğrultusunda gece-gündüz hizmet vermeye devam ediyoruz’ dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar