• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AYAZLI İMAR ANKETİ SONUÇLANDI

Akçakoca Belediyesi Ayazlı Mahallesinin İmar Planları Revizyonu Referandum Sonucu Açıklandı

AYAZLI İMAR ANKETİ SONUÇLANDI
23.10.2023 - 19:56
Haber Merkezi
1317

Akçakoca Belediyesi Ayazlı Mahallesinin İmar Planları Revizyonu Referandum Sonucu Açıklandı 
Akçakoca Belediyesi, mahalle sakinlerinin görüşlerini almak amacıyla yapılan imar anketinin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.
Geçmiş yıllarda imar revizyonunda mahallenin büyük kesimin mağdur olduklarını belediyeye bildirmeleri üzerine Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz, mahalleye sandık kurarak imar revizyonu isteyip istemediklerini sordu.
Yapılan imar anket sonuçları belediyede noter yetkilileri huzurunda açıldı.  Ankette imar revizyonu isteyenlerin oranı yüzde 95’in üzerinde oldu.
Başkan Yanmaz, yaptığı açıklamada,” Önceki dönemde yapılmış olan imar planlarının revizyonu sürecinde yaşanan mağduriyetler, mahalle sakinlerimiz için birçok soruna yol açmıştı. Bu nedenle, Ayazlı Mahallesi ve diğer mahallelerde imar planlarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine dair gelen talepleri değerlendirerek, vatandaşlarımızla bir araya gelmeye karar verdik. 
Ayazlı Mahallesi referandumunda %95 oranında evet oyu alarak, bu önemli girişimin mahalle sakinlerimiz tarafından büyük bir desteğini gördük.
İmar planlarının revizyon sürecinde, mahalle sakinleri ile iş birliği içinde hareket etmeliyiz. Vatandaşlarımızın görüşlerini ve ihtiyaçlarını dinleyerek imar planlarının revizyon sürecinde birlikte hareket edeceğiz. 
Revizyon sürecinin şeffaf ve adil olması, sonuçların tüm vatandaşlarımızın yararına olacak şekilde oluşturulması bizim için temel ilkedir. Bu konuyla ilgili siyasi çıkar ve amaçlarla yapılan haberlere itibar etmeyiniz. Gerçekleri öğrenmek için Akçakoca Belediyesi İmar Müdürlüğüne başvuruda bulunabilirsiniz.
Yapılan referandumun mahalle sakinleri için hayırlı olmasını diliyorum.
Tüm vatandaşlarımı canı yürekten selamlıyor Allah’a emanet ediyorum. ”Dedi


Editör: S. ŞEN

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar