• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Oy kaybı yaşanan iller mercek altında

AK Parti yerel seçim hazırlıklarını sürdürürken, 'Kazanılacak ve kaybetme riski bulunan illeri' tek tek analiz etmeye başladı.

Oy kaybı yaşanan iller mercek altında
25.07.2023 - 09:43
Haber Merkezi
590

AK Parti, Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için izlenecek stratejiye altyapı oluşturacak bir envanter hazırladı. AK Parti yönetimi, bu kapsamda 'Kazanılacak ve kaybetme riski bulunan illeri' tek tek analiz etmeye başladı.

OY KAYBI YAŞANAN İLLER MERCEK ALTINDA

Edinilen bilgilere göre, 2002'den bu yana tüm seçim sonuçlarının analizine dayanan raporda, önce AK Parti'nin son seçimlerde Türkiye genelinde yüzde 7 olan oy kaybının üzerinde oyu düşen iller masaya yatırıldı.

DÜZCE, KARABÜK, KONYA…

AK Parti, 14 Mayıs seçimlerinde, aralarında Düzce, Çankırı, Elazığ, Yozgat, Tokat, Karabük, Bingöl ve Konya'nın da bulunduğu bazı illerde yüzde 7 olan Türkiye ortalamasının üzerinde oy kaybı yaşamıştı. AK Parti kurmayları, 'beklenmeyen sonuçların' çıktığı bu illerle ilgili ayrı bir çalışma yapıldığını kaydetti.

DÜZCE’DE CHP’YE BİR VEKİL KAYBEDİLDİ

14 Mayıs genel seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayı Talih Özcan Meclis'e giren ilk CHP'li milletvekili oldu. AK Parti kurulduğu günden beri girdiği genel seçimlerde Düzce’de ilk kez yüzde 50 bandının altına düştü. AK Parti'nin birinci sırada bulunduğu ve 2 milletvekili çıkardığı Düzce'de, CHP bir sandalye kazandı. AK Parti kurmayları, oy kaybının yaşandığı Düzce’de yerel seçim öncesi ayrı bir çalışma yapıldığını kaydedildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar