• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AK Parti’den kovuldu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı bir programda, “Rabbim, lütfen benim ömrümü ona ver" diyen AK Partili Bolu Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar, zamlara tepki göstermesinin parti içinde sıkıntıya neden olmasının ardından belediye meclis üyeliğinden affı istendi.

AK Parti’den kovuldu...
26.07.2023 - 08:12
Güncelleme 26.07.2023 - 08:14
Haber Merkezi
514

AK Parti İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “AK Parti Bolu Belediye Meclis Üyemiz olmasının yanında Hak-İş'e bağlı Öz-Sağlık İş Sendikası Bolu Şube Başkanlığı görevini de yürüten Hacer Çınar’ın ulusal ve yerel gündemde de yer alan açıklamalarının ardından parti içi kurullarımızda yaptığımız istişare ve değerlendirmeler neticesinde Bolu Belediye Meclis Üyeliği’nden affını istedik” ifadeler kullanıldı.

ÖZCAN’A SU ŞİSESİ FIRLATMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı bir programda, “Rabbim, lütfen benim ömrümü ona ver. Ömrüm size annemin ak sütü gibi helal olsun cumhurbaşkanım" şeklindeki sözleri ve bir meclis toplantısında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a bir şişe su fırlatmasıyla da akıllarda yer eden AK Partili Bolu Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar, zamlara ve hayat pahalılığına "sabrımız bitti öfkemiz büyüdü" sözleriyle tepki gösterdi.

Meclis üyeliğinin yanı sıra HAK-İŞ'e bağlı Öz-Sağlık İş Sendikası Bolu Şube Başkanlığı görevini de yürüten Hacer Çınar, sağlık işçilerinin geriye dönük haklarının ödenmesi konusunda bugün İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

'ÇALMADIK KAPI BIRAKMADIK'

Beraberindeki sendika üyeleriyle birlikte kameraların karşısına geçen Çınar, "Sizlerin de yakından bildiği üzere Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan sağlık işçilerinin yetkili sendikası Öz-Sağlık İş olarak 190 bin işçimiz işveren sendikası TÜHİS ile imzaladığımız Toplu İş Sözleşmesi’nin üzerinden 46 gün geçti. Sendika olarak ilk günden beri defalarca masaya oturduk, ‘geriye dönük alacakları bekletmeyin’ dedik, ‘işçiye nefes aldıracak bu toplu parayı kuşa döndürmeyin’ dedik, ‘önümüz Kurban Bayramı işçi kurbanını kesebilsin’ dedik, vergi dilimini işaret ettik, ülke ekonomisinin zorluğunu gösterip alacakların bir an önce ödenmesi için çalmadık kapı bırakmadık" dedi.

'SABRIMIZ BİTTİ, ÖFKEMİZ BÜYÜDÜ'

"Sendika olarak devletin tüm kademelerini aşındırdık. Hesaplamalar yapılıyor dediniz bekledik. Kasada para yok, ek bütçe istedik dediniz bekledik. Bütçe Meclis’ten daha çıkmadı dediniz bekledik. Biz sabırla beklerken bu arada neler oldu, bir hatırlayalım; Ev kiralarımız 10 bin liranın üzerine çıktı. Vergi oranları arttı, akaryakıta dev zam geldi. Akaryakıta gelen zam, aynı gün başta gıda olmak üzere tüm sektörlere aynı oranda yansıdı. Biz sabırla beklerken beslenme, barınma, ulaşım gibi temel ihtiyaçlarımız yüzde 200’e varan oranlarda artış gösterdi”

BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNDEN AFFI İSTENDİ

AK Parti Bolu İl Başkalığı tarafından yapılan açıklamada, Çınar’ın belediye meclis üyeliğinden istifası istendi. Açıklamada, “AK Parti Bolu Belediye Meclis Üyemiz olmasının yanında Hak-İş'e bağlı Öz-Sağlık İş Sendikası Bolu Şube Başkanlığı görevini de yürüten Hacer Çınar’ın ulusal ve yerel gündemde de yer alan açıklamalarının ardından parti içi kurullarımızda yaptığımız istişare ve değerlendirmeler neticesinde Bolu Belediye Meclis Üyeliği’nden affını istedik” ifadeler kullanıldı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca Yerel Haber (www.akcakocayerelhaber.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber İhbar