Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[13:31] FESTİVAL ÇALIŞMALARI TAM GAZ -- [13:29] MAHALLE İFTARLARI DEVAM EDİYOR... -- [13:28] Bugün vefat edenler -- [13:26] İMAM KALP KRİZİNDEN VEFAT ETTİ -- [13:21] İlk ve ortaokul öğrencileri otobüslere günde 4 kez ücretsiz binebiliyor -- [16:35] RAMAZAN ÖNCESİ HAZIRLIK ESNAF DAYANIŞMASI ETKİNLİGİ YAPILDI -- [09:28] AKÇAKOCA'DA BUGÜN VEFAT EDENLER -- [12:22] Yanmaz’dan Ankara Çıkartması -- [11:56] HÜSEYİN DENİZGEZ ANJİYO OLDU -- [11:14] DİLBER AY HAYATINI KAYBETTİ --
Yazarlar
BELEDİYE nin ÖNCELİKLERİ
FUAT ÜNNÜ

FUAT ÜNNÜ

7.2.2019
621 kez okundu.

Ben seçilecek AKÇAKOCA BELEDIYE BAŞKANINA vatandaş olarak ;seçildikten 3 ay geçtikten sonra not vereceğim.
Önce temel belediyecilik hizmetlerine bakacağım.
Yaşadığım sokağın kaldırımına, yoluna, temizliğine…
Sonra, bürokrasisinin durumuna. Konut vergimi ödemek için belediyeye gittiğimde anamdan emdiğim süt burnumdan geliyorsa o belediyenin başkanı gözümden düşer.
Esnafsam ruhsat almakta sıkıntı yaşıyorsam, imar ve iskan işleri kağnı hızında işliyorsa o belediyeye pozitif bakmakta zorlanırım.
Sonra yaşadığım yerin sosyal niteliğine bakarım.
Yaşlıların, gençlerin yoksulların rahatça, eşit koşullarda erişebildiği yerler yapılmış mı? Çalışan annelerin çocuklarını güvenle bırakacağı kreşler, gündüz bakım evleri var mı? Sergilerin açıldığı, konserlerin verildiği yeterince mekana sahip miyiz? Yüzebileceğim, spor yapabileceğim ne kadar tesis var. Hepsinden önemlisi, sıcaktan bunaldığımda altına oturabileceğim ağaçlarla dolu, 7'den 77'ye herkesin vakit geçirebileceği ne kadar park ve bahçe var?.Ve bunlar uygun mevkidelermi?
MHP BELEDIYE BAŞKAN ADAYI OKAN YANMAZ Haricinde hiç bir aday Geçmis belediye başkanı olması sebebiyle herhangi bir söylemde bulunmadı.OKAN konuşmalarında iddialı.Çünkü AKÇAKOCA Halkına dokunan projeleri hayata geçireceginden emin.Nedenmi?.Cumhuriyet ittifakı içinde Fakat ayrı partiden seçime giren bir partinin Belediye başkan adayı.

Hem ILIMLI,hak yemeyecek yapıda,Adaletli ve en önemlisi Akrabalarina taraf olmayacak şekilde duruş gösterebilecek mükemmel bir insan.Bununla birlikte asil,hoşgörülü Okan Beyi tam destekleyen bir eşe sahip.
OKAN,“yeni nesil” olarak kavga etmek yerine işbirliği yapma yolunu seçebilecek zekada biri. Bu yüzden seçmeninden zaman zaman ciddi eleştiriler alabilir. Başkanlık sistemi ilçe belediyesinin elini kolunu bağlamaya muktedirdir ve kavga etmek yerine hizmete yoğunlaşmasını bilir.Bu davranış biçimi onun yararına olur zaten.İlçede neredeyse sorun kalmaz.Tüm Düzce ilçelerine göre AKÇAKOCA BELEDİYESİ

En büyük kreş işletmecisi yapabilir.AKÇAKOCA EVLERİ Yapmalı çeşitli mahallelerde. Bu evlerde özellikle kadınlar çok önemli etkinliklere katılabilmeli.AKÇAKOCA'da okuma yazma bilmeyen insanların yaşadığını biliyorum. O evlerde kurslar açmalı.Yandaşlara peşkeş çekilen yerleri derhal almalı,   yaşlılar için hizmeti bahar evleri ve emekli lokalleri açmalıdır.

Belediyeler kreş hizmeti ile de öne çıkarlar. Türkiye'deki en büyük kamu kreş işletmecisinin  Akçakoca Belediyesi olacağını ilan etmeli.Kasim 2018 de çıkan bir kanunla belediye borçları ertelendi.Bu borçlar ödenebilir borçlar.Halka müşkülat çıkartmadan bu borçları ödeyebilecek önlem ve tedbirleri şimdiden almalı.

KALIN SAĞLICAKLA.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

Yazarın Son Yazıları
BELEDİYE nin ÖNCELİKLERİ
7.2.2019

ÇOK OKUNANLAR

NAMAZ VAKİTLERİ