Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:13] (GÖRÜNTÜLÜ)Akçakoca temiz su arıtma tesisi dualarla açıldı -- [12:39] Akçakocada kaza -- [13:09] 2020 yılı için işsizlik maaşı belli oldu -- [17:59] Caddede ‘müslüman yılbaşı kutlamaz’ ilanı -- [17:50] Asgari ücret açıklandı -- [17:44] Akçakoca döngelli kavşağında kaza, 2 yaralı -- [12:33] Bolu Dağı'nda hafif kar yağışı ve sis etkili oluyor -- [12:38] Türkiye'nin en yaşlı insanı öldü -- [12:18] Maden ocağında metan gazı patlaması: 1 işçi yaralı, 1 işçi mahsur -- [11:53] Drift yapan sürücüye 9 bin TL ceza, dahası da var... --
Siyaset
3 zarf hikâyesini bilmeyen varmı

3 zarf hikâyesini bilmeyen varmı

20.12.2019
37630 kez okundu.

Belediyenin durumu iyi gitmemektedir ve artık  başkanın mektup yazmaktan başka çaresi kalmamıştır.

 

– “Ben bu Belediyeyi düzlüğe çıkaramadım, umarım sen başarırsın. Ama olur ya, işler yine iyi gitmez ise, sana 3 zarf bırakıyorum. Önce bir numaralı zarfı açarsın. İşler yine iyi gitmez ise iki numaralı zarfta sıra. O da olmaz ise, artık üç numaralı zarfı açmaktan başka yol yok.”

Bir zaman sonra Belediyede  işler düzelmez ve daha kötüye gitmeye başlar, Belediye Başkanı ,hemen zarfları hatırlar. Gider çekmecesinden 1 numaralı zarfı alır ve açar. Okudukları heyecanlandırır:

 

“ESKİ YÖNETİMİ KÖTÜLE!”

 

– “Akıllı adammış.” der başkan.

 

Gerçekten de, işlerin iyi gitmemesinden dolayı eski yönetimi suçlar durur. Fakat günler geçer, haftalar geçer, işler daha da sarpa sarar. Aklına 2 numaralı zarf gelir. O da Belediye Başkanını heyecanlandırır:

 

“ORGANİZASYONU DEĞİŞTİR!”

 

Başkan hemen başkan yardımıcısı  ile Özel kalem müdürünün  yerlerini değiştirir, siyasi sorumlularının yerlerini değiştiri, beş kişiyi de işten çıkarır. Ama ortada düzelen bir durum yoktur. Gün geçtikçe işler daha da kötüye gitmektedir. Artık son zarfa gelmiştir sıra. Başkan  bir kere daha heyacanla çekmecesini açar, zarfı çıkarır, açar ve okur:

 

“HEMEN SEN DE 3 YENİ ZARF HAZIRLA!”

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

Armegedon Nedir ?

Armegedon Nedir ?

İbrahim ŞAŞMAZ

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

NAMAZ VAKİTLERİ