Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:13] (GÖRÜNTÜLÜ)Akçakoca temiz su arıtma tesisi dualarla açıldı -- [12:39] Akçakocada kaza -- [13:09] 2020 yılı için işsizlik maaşı belli oldu -- [17:59] Caddede ‘müslüman yılbaşı kutlamaz’ ilanı -- [17:50] Asgari ücret açıklandı -- [17:44] Akçakoca döngelli kavşağında kaza, 2 yaralı -- [12:33] Bolu Dağı'nda hafif kar yağışı ve sis etkili oluyor -- [12:38] Türkiye'nin en yaşlı insanı öldü -- [12:18] Maden ocağında metan gazı patlaması: 1 işçi yaralı, 1 işçi mahsur -- [11:53] Drift yapan sürücüye 9 bin TL ceza, dahası da var... --
Siyaset
AKÇAKOCA'DA NEFES NEFESE YARIŞ.. KİM ÖNDE, KİM YARIŞ DIŞINDA KALDI...

AKÇAKOCA'DA NEFES NEFESE YARIŞ.. KİM ÖNDE, KİM YARIŞ DIŞINDA KALDI...

18.3.2019
593 kez okundu.

İstanbul merkezli araştırma şirketinin anketörleri, Akçakoca genelinde 1000 kişiye yönelttiği ‘Akçakoca’da belediye başkanı olarak kimi görmek istiyorsunuz?’sorusuna, ankete katılanların çoğunluğun ‘Okan Yanmaz’, dediği öğrenildi.

İstanbul merkezli araştırma şirketinin anketörleri ilçe genelinde yüz yüze yaptığı anket sonucuna göre,Cumhur İttifakı’nın MHP Başkan Adayı Okan Yanmaz, diğer başkan adayları AK Parti adayı Cüneyt Yemenici, CHP-İYİ Parti ortak adayı Fikret Albayrak, DSP adayı Ersin Gündüz, Saadet Partisi adayı Murat Aşık, Bağımsız aday Cali Hakan Direk ve Ayhan Güleç’in önünde olduğu ortaya çıktı.

Mahalle mahalle yapılan yüz yüze anket çalışmasında, Okan Yanmaz, Cüneyt Yemenici ve Fikret Albayrak, diğer  adaylarla arayı iyice  atçıları bilgisine ulaşıldı.

Yapılan yüz yüze anketin  İlk 3 sıralamasında ise ilginç bir durum ortaya çıktı. MHP adayı Okan Yanmaz ankette önde görünürken onun hemen ardından AK Parti adayı Cüneyt Yemenici’nin geldiği, CHP-İYİ Parti adayı Fikret Albayrak’ın ise yarışta biraz geride kaldığı bilgisi verildi.

ALBAYRAK, BİR AY ÖNCE DAHA İYİYDİ

2 Şubat tarihinde, Akçakoca Otelde yaptığı gövde gösterisiyle sahaya inen CHP-İYİ Parti adayı Fikret Albayrak, bir ay önce yapılan anketlerde iyi durumda olduğu gözlenirken, aradan geçen bir ay içinde performansın giderek düştüğü gözlendi.

ALBAYRAK’IN CÜNEYT YEMENİCİ GÜZELLEMESİ BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU

CHP-İYİ Parti cephesinde yaşanan şaşırtıcı düşüşü değerlendiren siyaset yorumcuları, Albayrak’ın, Akçakocalıların önüne umut vaat edecek hiçbir yeni projeyle çıkmadığının altını çizdiler.  Mevcut belediye yönetiminin yaptığı hatalı yatırımları dahi eleştirmeyen Albayrak’ın, çıktığı kimi TV programlarında da Cüneyt Yemenici güzellemesi yapmasının, kendi seçmen tabanında kırılmaya neden olduğu   ve bu yüzden anketlerden beklediği sunucu alamadığını dile getiriler.

OSMANİYE MAHALLESİNDE KAFA KAFAYA YARIŞ

Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı Okan Yanmaz, seçmen sayısının en fazla olduğu Osmaniye mahallesi ile Ayazlı mahallelerinde Cüneyt Yemenici ile kafa kafaya yarış içinde görülürken, Akçakoca’nın batı yakasındaki Yalı, Yeni, Cumhuriyet, Orhangazi, Yukarı ve Hacıyusuflar  mahallelerinde  MHP adayı Okan Yanmaz’ın Cüneyt Yemenici’nin  önünde olduğu ifade edildi.

YANMAZ FARKI AÇIYOR

Akçakoca sapağından Değirmenağzı bölgesine kadar olan bölgenin tamamına hakim olan MHP adayı Okan Yanmaz’a,  meclis üyelerinin hepsinin gece gündüz  sahada olması ise Yanmaza’a ayrı bir avantaj sağlıyor.

Yedinden yetmişe bütün Akçakocalıların gündelik hayatının bir parçası haline gelen “ Bu Sefer Okan “ sloganı, Okan Yanmaz’ın rakipleri ile arasında ki puan farkınıaçmasında en büyük faktör olarak öne çıkıyor.

Son yapılan anketlerde MHP adayı Okan Yanmaz’ın biraz gerisinde son 2 haftaya giren Cüneyt Yemenci’nin anket performansını değerlendiren siyasi yorumcular, çıkan sonuca şaşırmadıkları dile getirdiler.

5 YILLIK YÖNETİMİNE KENDİSİ BİLE KIRIK NOT VERDİ

AK Parti adayı Başkan Yemenici’nin, 31 mart tarihinde yapılacak seçimler için oluşturduğu belediye meclis listesine, 5 yıl beraber yürüdüğü hiçbir çalışma arkadaşını almamasını skandal olarak değerlendiren yorumcular, bu hatayı facia olarak değerlendirdiler.

OYLAR CUMHUR İTTİFAKI’NIN DİĞER ADAYINA

Cüneyt Yemenci’nin bile, 5 yıldır yaptığı belediye başkanlığına kırık not verdiği söyleyen yorumcular, AK Parti seçmeninin yapılan bu ve benzeri bariz hataları gördüğünü; 2 hafta sonra  sandığa gittiğinde  Cüneyt Yemenici’ye kırmızı kart göstererek Cumhur İttifakı’nın diğer adayı Okan Yanmaz’a oyunu  gönül rahatlığı ile vereceğini söylediler.

Yapılan anket çalışmasında son olarak, bir ay önce yapılan anketlerde yüzde 30 seviyesinde olan kararsız seçmen sayısının, hızla azaldığı ve yüzde 10 seviyesine düştüğü görüldü.

MELEK REKLAM, ANKET SONUÇLARINI ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLIYOR 

Akçakoca’da açık hava reklamcılığı yapan Ahmet Kaya’nın sahibi olduğu Melek Reklam Ajansı’nın da 3 gündür sahada anket çalışması yaptığı öğrenildi. Melek Reklam ajansının anket çalışmasından çıkacak sonucun Çarşamba günü kamuoyu ile paylaşılacağı bildirildi. Basına sızan bilgilere göre, Okan Yanmaz'ın ankette önde gittiği öğrenildi.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

Armegedon Nedir ?

Armegedon Nedir ?

İbrahim ŞAŞMAZ

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

NAMAZ VAKİTLERİ