Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[11:50] Fikret Albayrak tam gaz ilerliyor -- [11:24] Okan Yanmaz,Çuhalı çarşı esnafıyla buluştu -- [09:40] Bugün vefat edenler -- [13:22] Polisten uyuşturucu operasyonu -- [12:47] Yılmaz'dan "İttifak Olmayacak" Vurgusu -- [09:58] Akçakoca'da İlk Kez Yapıldı -- [09:54] AKÇAKOCA'DA BUGÜN VEFAT EDENLER -- [09:48] Fikret Albayrak,tek tek el sıkıyor,sarılıyor -- [09:13] OKAN YANMAZ ÇIKIP DEMELİDİR Kİ! -- [17:02] Voleybol takımı Başkan Yemenici’yi makamında ziyaret etti --
Siyaset
AKÇAKOCALI NASIL BİR ADAY PROFİLİ İSTİYOR

AKÇAKOCALI NASIL BİR ADAY PROFİLİ İSTİYOR

1.12.2018
493 kez okundu.

AKÇAKOCALI NASIL BİR ADAY PROFİLİ İSTİYOR

 

Akçakoca’da her yerel seçimler öncesinde Akçakocalı vatandaşlar, kendilerine göre bir aday profili arayışı içersine girer. Genel olarak Akçakocalılar arayış içersinde oldukları sırada 2 profil üzerinde dururlar.

 

Bunlardan birincisi Belediye Başkan adayının kendi içinden olan ve cadde ve sokaklarda merhaba diyerek Allahın selamını veren, halkın dertleriyle dertleşen, cenazelere, düğünlere katılan güler yüzlü, hangi okul mezunu olmuş önemi olmayan ama genel olarak Laz olmasını isteyen bir profil üzerinde dururlar.

 

İkinci olarak ise, Özellikle Üniversite mezunu, İnşaat mühendisi gibi, Akçakocalı olan ancak cadde ve sokaklarda fazla dolaşmayan, halkın içine çıkmayan, düğün ve cenazelerde fazla görülmeyen, Zengin, parası olan, geniş sülaleye sahip, bir aday profili çıkar karşılarına.

 

Parti teşkilatları ise, bu iki  tarif ettiğimiz profil üzerinden kararlarını verirler.

Genelde Yerel teşkilatlar değil Genel Merkez teşkilatlar karar verirler. Genel Merkez teşkilatlar ise, karar verirken ikinci olarak tarif ettiğimiz profil üzerinde durular.Her seferinde de böyle olduğunu görmüşüzdür.

 

Peki, bu durumda Akçakoca’da yaşayan vatandaşlar ne düşünüyor.

 

Akçakocalılar şunu düşünüyor.

 

Bir zengin okumuş fakat halkın içinde yaşamayarak yaşamını sürdüren bir profil Belediye Başkanı olduğunda. Bu kişi Akçakoca’nın çeşitli yerlerine, Turizm, Sanayi ve sosyal yaşam alanları yapmaya başlar, Devlete borçlanır fakat yatırımlar devam eder.Akçakocalılar bu çalışmaları izlerler,Akçakocalılar Belediyenin çalışmalarını izlerken Belediye Başkanı ile temas kurmak isterler,Akçakocalıları genelde yatırımlar çok fazla ilgilenmezler, nedenmi beklide görevi diye düşünürler.Akçakocalılar,Belediye Başkanı ile her yerde görüşmek selamlaşmak,ona dokunmak, şaka yapmak ,gibi arzuları olduğu görülür.Eğer Akçakocalılar bu profildeki Belediye Başkanından elektrik almadıkları görülürse bu çığ gibi büyür ve bir sonra yapılacak olan Yerel seçimlerde oy vermeyerek bu profildeki adayı bir daha seçmezler.

 

Bunun bir çok örneğini verebiliriz.Mesela Nazmi Çiloğlu, çok yatırım yaptı ama halka dokunmadığı için ikinci kez seçilmedi.Mesala bir örnek daha Fikret Albayrak bir çok yatırım yaptı,ancak halka dokunmadığı için seçilmedi.Şimdi ise Başkan Cüneyt Yemenici , bir çok yatırım yapıyor.Acaba size dokunuyor mu diye soruyorum.Bir daha aday olduğunda seçecek misiniz. Eğer seçmezsenin,Mevcut açıklanan adaylar içersinde Okan Yanmaz,(Profili belli),Fikret Albayrak(Profili belli) kimi seçeceksiniz.Haydi Akçakocalılara kolay gelsin bakalım.

 

YAZAR:TUNCAY TÜRKGÜLÜ

 

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Ad Soyad

1.12.2018

Sen diyorsunki okanı seçin

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

GARKAD AĞACI

GARKAD AĞACI

İbrahim ŞAŞMAZ

İYİ PARTİ…

İYİ PARTİ…

Hüseyin AKSAKAL

Umut Üzerine

Umut Üzerine

Gizem ÇANCI

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

11.2.2019 12:32

Ben yaptım olduya son vereceğiz

15.2.2019 09:13

OKAN YANMAZ ÇIKIP DEMELİDİR Kİ!

10.2.2019 12:39

Manipilasyonlara cevap

13.2.2019 13:16

Fikret Albayrak,Kamyoncu esnafını ziyaret etti

14.2.2019 09:34

TEMMUZ’ DA FİKRET ALBAYRAK’IN BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞU AKÇAKOCA’NIN MANZARAYI UMUMİYESİ

16.2.2019 11:24

Okan Yanmaz,Çuhalı çarşı esnafıyla buluştu

16.2.2019 11:50

Fikret Albayrak tam gaz ilerliyor

15.2.2019 09:48

Fikret Albayrak,tek tek el sıkıyor,sarılıyor

15.2.2019 12:47

Yılmaz'dan

NAMAZ VAKİTLERİ