Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[15:57] Çakır,dilekçesini verdi -- [13:10] Yabancı uyruklu şahıslar uyuşturucuyla yakalandı -- [10:16] Bugün vefat edenler 26.04.2018 -- [09:04] Çınar caddesi ışıl ışıl oldu -- [14:55] Başkan Cüneyt Yemenici musul, kerkük ve telafer’den gelen çocukları misafir etti -- [12:34] Emeklilere müjde -- [09:37] Akçakoca’da gün batımı izleyenleri büyülüyor -- [08:22] Bugün vefat edenler 25.04.2018 -- [21:36] Akçakoca'ya hiç yakışmıyor -- [15:45] İGM BAŞKANI DURSUN ÇAKIR AK PARTİ'DEN ADAY OLUYOR... --
Sağlık
Onu sarhoş zannediyorlar

Onu sarhoş zannediyorlar

31.5.2017
1167 kez okundu.

Bugün Dünya MS Farkındalık Günü. Akçakocalı MS hastası Yalçın Alagöz de bu önemli günde kendisinin ve diğer MS hastalarının yaşadıkları zorluklara dikkat çekti.

Her Mayıs’ın son Çarşamba’sı farkındalık günü ilan edilmiş

Alagöz, Uluslararası Multipl Skleroz (MS) Federasyonu ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından her yıl Mayıs ayının son Çarşamba günü Dünya MS Günü olarak ilan edildiğini söyledi.

Hastalığın belirtileri ile ilgili olarak da bir açıklama yapan Alagöz, ‘’MS, merkezi sinir sistemi hastalığı olan, beyin ve omuriliğin birçok alanını etkiliyor. Görme bulanıklığı, çift görme, görüntünün kayması gibi görme bozuklukları, bir kolda bacakta ya da her iki bacakta güçsüzlük, yürümede dengesizlik, bir veya iki elde titreme, uyuşma, idrar kaçırma ya da yapamama gibi belirtilerle kendini gösteriyor’’dedi.

‘’Ramazan’da içki içmeye utanmıyor musun diyerek dövülen hastalar var’’

Yalçın Alagöz, 13 yıldır MS hastası olduğunu söylerken, insanların kendilerini sarhoş zannettiğinden mustarip.

MS hastalarının konuşma ve yürüme güçlüklerinin sosyal yaşamda bazen yanlış anlaşıldığını belirten Yalçın Alagöz, özellikle Ramazan aylarında sarhoş olduğu düşünüldüğü için dayak yiyen arkadaşlarının olduğunu söyledi.

Akçakoca’da 10 civarında MS hastası var. İrtibat Halindeyiz.

Alagöz, Akçakoca’da kendisi gibi MS hastası olanların sayısının 8-10 dolayında olduğunu söyledi.

 

Türkiye’nin farklı yerlerinde yaşayan MS hastalarıyla da internet üzerinden haberleştiklerini ve bazı zamanlar bir araya geldiklerini ifade eden Alagöz, hastalıkla ilgili yeni gelişmelere dönük toplantı ve konferanslarda da bir araya geldiklerini kaydetti.

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

GARKAD AĞACI

GARKAD AĞACI

İbrahim ŞAŞMAZ

İYİ PARTİ…

İYİ PARTİ…

Hüseyin AKSAKAL

Umut Üzerine

Umut Üzerine

Gizem ÇANCI

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

NAMAZ VAKİTLERİ