Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[10:54] Akçakoca'da bugün 3 kişi vefat etti -- [09:13] Balıkçı barınağında tekneler yan yattı, sahillerdeki korkuluklar kırıldı -- [18:35] Artık bu işe bir son verilsin -- [17:37] Alaplı-Akçakoca Yolunda Trafik Kazası: 2 Yaralı -- [14:42] Bolu Dağı’nda yoğun kar -- [12:25] Bakan Özlü’den ayar -- [10:05] Nedim İşgören son noktayı koydu -- [09:48] Haber alamadığı reşit olmayan kızlarını Adnan Oktar'ın şovunda buldu -- [09:37] Kamyoncular Kooperatifinde Silahlar Konuştu... -- [09:35] Bugün vefat edenler 18.01.2018 --
Sağlık
Devlet Hastanesinde ilk

Devlet Hastanesinde ilk

31.5.2017
1637 kez okundu.

Devlet Hastanesinde ilk defa bir hastaya başarıyla kalıcı kalp pili takıldı.

Kalp yetersizliği ve ritim bozukluklarının tedavisinde yıllardır kullanılan kalp pilleri, gerektiğinde kalp ritmine ve yetersizliğine destek olarak gerektiğinde de kalbe şok vererek ani ölümleri önlemede kullanılan hayati öneme haiz cihazlardır.

Tüm dünyada ve ülkemizde birçok merkezde güvenle kullanılmaktadır. Yeni devlet hastanemizin fiziki şartlarının yeterli olmasından faydalanarak biz de ileri evre kalp yetersizliği olan 53 yaşındaki hastamız Necla Aktaş’a uygun koşullarda bir saatlik sürede şok verme özelliği olan kalp pili (ICD) yerleştirme işlemini Hastanemizde ilk defa başarıyla gerçekleştirdik.

Bundan sonra da inşallah benzer girişimlere hızla devam etmeyi planlıyoruz. Artık kalp pili ihtiyacı olan hastalarımızı başka merkezlere yönlendirmek zorunda kalmayacağız ve Hastanemizde kolaylıkla tedavi edebileceğiz. İlerleyen zamanlarda Hastanemize Anjiyografi Ünitesi açılması halinde de koroner anjiyografi, balon ve stent uygulaması gibi diğer girişimsel işlemlerin de Hastanemizde kolaylıkla yapılabileceğini ümit ediyoruz. Kalp pili takılması ve takibi sürecinde emeği geçen tüm sağlık personelimize ve bize bu imkanı veren Hastane Yönetimine teşekkür ederiz.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

HAYATI SEVMEK

HAYATI SEVMEK

Meltem Doğanay

İYİ PARTİ…

İYİ PARTİ…

Hüseyin AKSAKAL

Umut Üzerine

Umut Üzerine

Gizem ÇANCI

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

15.1.2018 10:25

ÇAĞSU HASTANESİ'NE TEPKİ

NAMAZ VAKİTLERİ