Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[10:54] Akçakoca'da bugün 3 kişi vefat etti -- [09:13] Balıkçı barınağında tekneler yan yattı, sahillerdeki korkuluklar kırıldı -- [18:35] Artık bu işe bir son verilsin -- [17:37] Alaplı-Akçakoca Yolunda Trafik Kazası: 2 Yaralı -- [14:42] Bolu Dağı’nda yoğun kar -- [12:25] Bakan Özlü’den ayar -- [10:05] Nedim İşgören son noktayı koydu -- [09:48] Haber alamadığı reşit olmayan kızlarını Adnan Oktar'ın şovunda buldu -- [09:37] Kamyoncular Kooperatifinde Silahlar Konuştu... -- [09:35] Bugün vefat edenler 18.01.2018 --
Sağlık
Hayata gülümse

Hayata gülümse

31.5.2017
425 kez okundu.

27 Mayıs Dünya MS Günü, Türkiye’nin her bölgesinde farklı farklı etkinlikler düzenlenerek, hastalığın dahi iyi tanınması için çalışılıyor.

 

Multipl Skleroz (MS) hastalığın tanınması ve tedavisinin yanı sıra toplum farkındalığı yaratmak amacıyla  27 Mayıs Dünya MS Günü, Türkiye’nin her bölgesinde  farklı farklı etkinlikler düzenlenerek, hastalığın dahi iyi tanınması için çalışılıyor.

İlk olarak 2013 yılında Türkiye’de kutlanmaya başlanan Dünya Multipl Skleroz (MS) Haftası çerçevesinde, son yılların en önemli hastalıklarından biri olan MS ile ilgili farkındalık yaratmak ve toplumu hastalık konusunda bilinçlendirmek adına bir dizi etkinlikler yapılmaktadır.

Bu çerçevede Türkiye Multipl Sekleroz Derneği, İstanbul’da bir dizi etkinlik yaptı. Çeşitli konuşmaların yapıldığı ve hastalıkla mücadelede bilimin geldiği son aşama konferansa katılan dinleyicilere anlatılırken,

Konya’da yaşayan MS’li fotoğraf sanatçısı İsmail Değirmenci, “ Engelleri Aşmak” konulu fotoğraf sergisi, toplantıya katılanlar tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı.

Toplantıya bir tebliğ ile katılan ve MS hastalığının Türkiye’de tanınmasında önemli emeği olan ve binlerce MS hastası olan Prof. Dr. Sabahattin Saip’e, yıllardır MS hastalığı ile mücadele eden Yalçın Alagöz, Şenay hediyelik tarafından tasarlanan ve üzerinde deniz ürünlerinin işlendiği çapara hediye edildi.

Toplantıda ayrıca, Yılın MS’li yakını, yılın MS dostu plaketleri verildi.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

HAYATI SEVMEK

HAYATI SEVMEK

Meltem Doğanay

İYİ PARTİ…

İYİ PARTİ…

Hüseyin AKSAKAL

Umut Üzerine

Umut Üzerine

Gizem ÇANCI

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

15.1.2018 10:25

ÇAĞSU HASTANESİ'NE TEPKİ

NAMAZ VAKİTLERİ