Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[10:37] Bugün vefat edenler 21.10.2018 -- [09:05] Polisin dikkati dolandırıcıyı yakalattı -- [16:48] Okan Yanmaz,Ulusal ajansta yayınlanan haberi yalanladı -- [14:23] Başkan Yemenici,Helallik istedi -- [13:13] Ayfer Yılmaz,Siyasete devam dedi -- [10:51] (GÖRÜNTÜLÜ)Muhtarlar Günü kutlanıyor -- [09:19] Bugün vefat edenler 19.10.2018 -- [17:44] TSO ve Esnaflardan, Enflasyonla mücadele -- [15:52] ÖMER KÜÇÜK İYİ PARTİ'DEN ADAY OLUYOR -- [13:35] Yemenici itfaiye personeliyle kahvaltıda bir araya geldi --
Sağlık
MS hastaları kahvaltıda bir araya geldi

MS hastaları kahvaltıda bir araya geldi

26.4.2017
736 kez okundu.

MS , Multipl Skleroz Hastaları İstanbul’da kahvaltıda bir araya geldi.

 

Bir grup MS hastası, bundan 10 yıl öne başlattıkları ve daha sonraki yıllarda geleneksel hale getirdikleri dayanışma kahvaltısını İstanbul Kadıköy’de gerçekleştirdiler.

Türkiye MS Hastaları Derneği  Başkanı Kadir Uyanık, Başkan Yardımcısı Süheyla Balcı ve Dr. Melih Tütüncü ile brlikte iş kadını Figen Culuk Yakar, fotoğraf sanatçısı İsmail Değirmenci, İngilizce öğretmeni Şener Seyman’nin yanı sıra Akçakoca, Bursa ve İstanbul’dan gelen çok sayıda davetli ve dernek yöneticisinin katıldığı kahvaltına güzel anlar yaşandı.

Duygusal anlar yaşandığı ve  bir araya gelişlerinin 10’nuncu yılı adını verdikleri buluşmada birbirini dinleyen, birbirinin halinden anlayan insanların hep bir arada olduğu kahvaltıda geçmiş anılar tazelendi, MS ile mücadelede gelinen son nokta konuşuldu.

Dernek başkanı Kadir Uyanık yaptığı kısa açıklamada,  kronik olan bu hastalıkla mücadelede dayanışmanın önemli olduğunu belirtti. Dernek olarak dayanışmayı en üst seviyede tutmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini anlatan Uyanık, hastaların birbiriyle diyalog halinde olmaları ve hastalıkla birlikte mücadele etmeleri için sık sık bir araya geldiklerini kaydetti.

Kahvaltıya Akçakoca’dan katılan ve yaklaşık 20 yıldır MS hastası olan ve bu hastalıkla mücadele eden mücadele eden Yalçın Alagöz, ben ve kahvaltıya katılan MS hastaları için güzel bir buluşma olduğunu ve devamının geleceğini söyledi.

MS Hastalığı Nedir?

Halk arasında MS hastalığıolarak bilinen Multiple Skleroz;hareket aksaklığı, kaslarda güçsüzlük, kısmi felç, dengesizlik, konuşma ve görme bozuklukları gibi çeşitli belirtilerle ortaya çıkabiliyor. Ataklar halinde görülen MS, erkeklere oranla kadınlarda 2 kat daha fazla görülüyor.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

GARKAD AĞACI

GARKAD AĞACI

İbrahim ŞAŞMAZ

İYİ PARTİ…

İYİ PARTİ…

Hüseyin AKSAKAL

Umut Üzerine

Umut Üzerine

Gizem ÇANCI

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

17.10.2018 12:15

Düzce'ye 82 yeni doktor atandı

NAMAZ VAKİTLERİ