Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[15:31] ONLAR KRİZİ FIRSATA ÇEVİRMEDİLER -- [11:12] Karadeniz'de dalga boyu 5 metreyi buldu -- [10:38] (GÖRÜNTÜLÜ)Akçakoca'da balıkçılar Karadeniz'den 40 ton palamutla döndü -- [10:15] Karadeniz'e kutup soğukları geliyor -- [15:30] ÇOCUKLARI KASK TAKMADAN YARIŞTIRDILAR... -- [09:17] Bugün vefat edenler 22.09.2018 -- [14:30] ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLAMADIK -- [14:23] Akçakoca’da binlerce kişiye aşure ikramı -- [13:47] Akçakoca’da intihar -- [12:08] TIR’a arkadan çarptı 3 yaralı --
Kültür Sanat
Tarih fışkırıyor

Tarih fışkırıyor

11.10.2017
1094 kez okundu.

Konuralp Bölgesi Beçi Yörükler Mahallesi üzerinde bir inşaat firması tarafından yapılan sondaj ve kazı çalışmaları sırasında iş makineleri Roma Dönemi’ne ait olduğu ön görülen mezarlara rastladı. Olay yerine gelen Düzce Müze Müdürlüğü ekipleri çalışmaları durdurarak, çıkan bazı eserler üzerinde inceleme yaptılar. Müze Müdürlüğü yetkilileri, çıkan eserlerin Roma Dönemi’ne ait olabileceğini ve detaylı incelemenin ardından bölgede kazı çalışması başlatılacağını söylediler.

 

Konuralp Bölgesi Beçi Yörükler Mahallesi Hilmi Sönmez Caddesi üzerinde bir inşaat firmasının sondaj ve yüzey temizleme çalışması sırasında iş makineleri üzerinde estetik motifler olan bazı taş parçaları ile kiremit parçalarına takıldı. Etrafta bulunanların haber vermesi ile inşaat alanına gelen Düzce Müze Müdürlüğü ekipleri, çıkan taş parçaları üzerinde yaptıkları araştırmada taşların Roma Dönemi’ne ait mezar taş motiflerine benzediğini tespit ettiler.

 

Taşların Roma Dönemi’ne ait olabileceği bilgisini veren Müze Müdürlüğü arkeologları, inşaat alanında ki kazıyı durdurarak detaylı inceleme yapacaklarını ve bölgede arkeolojik kazı başlatacaklarını bildirdiler.

Ayrıca bölgenin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından SİT alanından çıkarıldığı öğrenildi. Her yerinden tarih fışkıran bölgenin neden SİT alanı dışında tutulduğu ise merak konusu oldu. 

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

GARKAD AĞACI

GARKAD AĞACI

İbrahim ŞAŞMAZ

İYİ PARTİ…

İYİ PARTİ…

Hüseyin AKSAKAL

Umut Üzerine

Umut Üzerine

Gizem ÇANCI

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

NAMAZ VAKİTLERİ