Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[14:45] CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı -- [11:19] MHP MECLİS ÜYELERİ BİR ARAYA GELDİ... -- [09:18] AKÇAKOCA'DA BUGÜN VEFAT EDENLER -- [09:14] Pazvant,başsağlığı diledi -- [09:09] CÜNEYT YEMENİCİ, 25 BİN NÜFUSLU AKÇAKOCA'YA 120 MİLYON BORÇ BIRAKTI... -- [15:40] Kaymakam Yasin Öztürk’ün acı günü -- [15:06] Hakan Öztaş,Başkan oldu -- [10:53] AKÇAKOCA'DA BUGÜN VEFAT EDENLER -- [17:18] DERGAH AKÇA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI -- [13:49] Orhan Kapoğlu vefat etti --
Gündem
Görüntülü) Artık yeter,kantar istiyoruz

Görüntülü) Artık yeter,kantar istiyoruz

6.1.2017
265 kez okundu.

Akçakoca S.S. Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Muammer Büyük, Ereğli’den gelen kanun dışı yüksek tonajlı nakliye araçları yüzünden, rekabet etme şanslarının zayıfladığını ve Akçakocalı nakliyecilerin mağdur edildiğini söyledi.

 

Kooperatif Başkanı Muammer Büyük yaptığı açıklamada,  nakliye sektörünün gün geçtikçe daha da geriye gittiğini belirterek, ‘’Akaryakıt fiyatları arttı, trafik kasko ve benzeri giderlerimiz arttı, kamyoncu esnafı borç yükünün altında can çekişmektedir. Olağanüstü süreçlerden geçtiğimiz için devlet yöneticilerimiz de çözüm bulma noktasında yeterince vakit ayıramıyor düşüncesindeyiz’’ dedi.

Açıklamasının devamında Kdz. Ereğli bölgesinde Erdemir Çelik fabrikasının yanlış uygulamalarından kaynaklanan fazla tonajla çalışma zorunluluğu nedeniyle haksız bir rekabetin körüklendiğini ifade eden Büyük, ‘’Kdz. Ereğli – Akçakoca arasında kantar olmadığından araçlar 50-60 ton ile çalışmakta, 2 ya da 3 aracın çekeceği yükü bir araç çekmektedir. Bu da haksız rekabeti körüklemektedir’’ dedi.

Yasal mevzuat ve yönetmeliklere uygun olmayan bir biçimde fazla tonajla yapılan nakliyenin, yasalara harfiyen uyan kendi kooperatif üyeleri üzerinde mağduriyet oluşturduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Muammer Büyük, bu durumun çevreye de büyük zarar verdiğini, yeni yapılan yolların çabucak bozulduğunu, milli servetin bundan zarar gördüğünü söyledi.

Ereğli – Akçakoca arasına acilen bir kantar kurulmasının gerekli olduğuna da vurgu yapan Büyük, ‘’yıllardır girdi maliyetleri artmasına rağmen aynı fiyatlarla çalışmaktayız. Bölgemizde bir kantar kurulursa haksız yüksek tonajlı taşımacılık sona erecek ve bu da doğal olarak fiyatlarımıza yansıyacak, kazançlarımız artacak’’ şeklinde konuştu.

Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Muammer Büyük, kendileri açısından bir diğer sorunu ise, gerekli olan belgelerin alındığında yüksek düzeyde ücretler verilmesine rağmen, mesleği bırakmak isteyen arkadaşlarının satmak istedikleri belgelerinin beş para etmemesi olarak dile getirdi.

Ülkemizde taksici ve minibüsçü esnafının belge, plaka ve hatlarının ciddi bir maddi karşılıklarının olmasına rağmen, kamyoncu esnafının benzer avantajlara sahip olmadığının altını çizen Büyük, ‘’Bu çifte standartlara sebep olan uygulamaların gözden geçirilmesi gerekmektedir. Siz değerli yöneticilerimizden yardım bekliyoruz. Talep ettiğimiz konuların çözümünde arkamızda olduğunuzdan şüphe duymamaktayız’’ dedi.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

GARKAD AĞACI

GARKAD AĞACI

İbrahim ŞAŞMAZ

İYİ PARTİ…

İYİ PARTİ…

Hüseyin AKSAKAL

Umut Üzerine

Umut Üzerine

Gizem ÇANCI

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

16.4.2019 09:53

Zabıta Müdürü İsa Mat görevden alındı...

19.4.2019 15:40

Kaymakam Yasin Öztürk’ün acı günü

18.4.2019 09:16

MÜFETTİŞLERİN GELMESİNİ BEKLEMEYE GEREK YOKTUR!

15.4.2019 09:27

AYAZLI’YA SAĞLIK OCAĞI HAYALİ KOŞUŞTURMASI

17.4.2019 15:12

Başkan Özlü “Omuz omuza Düzcemiz için çalışacağız”

15.4.2019 18:05

Çalışanların maaşını cebinden ödedi...

21.4.2019 14:45

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı

15.4.2019 18:03

KORDON İÇİN REFERANDUM BAŞLADI... HAYDİ OY VERMEYE

20.4.2019 09:14

Pazvant,başsağlığı diledi

NAMAZ VAKİTLERİ