Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[09:05] AKÇAKOCA'DA BUGÜN VEFAT EDENLER -- [17:12] Ak Parti Özlü ile Seçim Yarışına Girecek -- [16:55] MESLEK TANITIMI KAYMAKAM ÖZTÜRK İLE BAŞLIYOR… -- [09:00] GAZETECİ TUNCAY TÜRKGÜLÜ MHP'DEN ADAY ADAYI OLDU... -- [09:39] Bugün vefat edenler -- [15:22] CHP’NİN AKÇAKOCA ADAYI ALBAYRAK OLDU -- [10:44] GERGİNLİK -- [13:45] AKLANDILAR -- [13:27] Teknede kan donduran cinayet... -- [14:14] Hayvan severler yeni tasarıya karşı --
Gündem
Görüntülü) Artık yeter,kantar istiyoruz

Görüntülü) Artık yeter,kantar istiyoruz

6.1.2017
237 kez okundu.

Akçakoca S.S. Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Muammer Büyük, Ereğli’den gelen kanun dışı yüksek tonajlı nakliye araçları yüzünden, rekabet etme şanslarının zayıfladığını ve Akçakocalı nakliyecilerin mağdur edildiğini söyledi.

 

Kooperatif Başkanı Muammer Büyük yaptığı açıklamada,  nakliye sektörünün gün geçtikçe daha da geriye gittiğini belirterek, ‘’Akaryakıt fiyatları arttı, trafik kasko ve benzeri giderlerimiz arttı, kamyoncu esnafı borç yükünün altında can çekişmektedir. Olağanüstü süreçlerden geçtiğimiz için devlet yöneticilerimiz de çözüm bulma noktasında yeterince vakit ayıramıyor düşüncesindeyiz’’ dedi.

Açıklamasının devamında Kdz. Ereğli bölgesinde Erdemir Çelik fabrikasının yanlış uygulamalarından kaynaklanan fazla tonajla çalışma zorunluluğu nedeniyle haksız bir rekabetin körüklendiğini ifade eden Büyük, ‘’Kdz. Ereğli – Akçakoca arasında kantar olmadığından araçlar 50-60 ton ile çalışmakta, 2 ya da 3 aracın çekeceği yükü bir araç çekmektedir. Bu da haksız rekabeti körüklemektedir’’ dedi.

Yasal mevzuat ve yönetmeliklere uygun olmayan bir biçimde fazla tonajla yapılan nakliyenin, yasalara harfiyen uyan kendi kooperatif üyeleri üzerinde mağduriyet oluşturduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Muammer Büyük, bu durumun çevreye de büyük zarar verdiğini, yeni yapılan yolların çabucak bozulduğunu, milli servetin bundan zarar gördüğünü söyledi.

Ereğli – Akçakoca arasına acilen bir kantar kurulmasının gerekli olduğuna da vurgu yapan Büyük, ‘’yıllardır girdi maliyetleri artmasına rağmen aynı fiyatlarla çalışmaktayız. Bölgemizde bir kantar kurulursa haksız yüksek tonajlı taşımacılık sona erecek ve bu da doğal olarak fiyatlarımıza yansıyacak, kazançlarımız artacak’’ şeklinde konuştu.

Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Muammer Büyük, kendileri açısından bir diğer sorunu ise, gerekli olan belgelerin alındığında yüksek düzeyde ücretler verilmesine rağmen, mesleği bırakmak isteyen arkadaşlarının satmak istedikleri belgelerinin beş para etmemesi olarak dile getirdi.

Ülkemizde taksici ve minibüsçü esnafının belge, plaka ve hatlarının ciddi bir maddi karşılıklarının olmasına rağmen, kamyoncu esnafının benzer avantajlara sahip olmadığının altını çizen Büyük, ‘’Bu çifte standartlara sebep olan uygulamaların gözden geçirilmesi gerekmektedir. Siz değerli yöneticilerimizden yardım bekliyoruz. Talep ettiğimiz konuların çözümünde arkamızda olduğunuzdan şüphe duymamaktayız’’ dedi.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

GARKAD AĞACI

GARKAD AĞACI

İbrahim ŞAŞMAZ

İYİ PARTİ…

İYİ PARTİ…

Hüseyin AKSAKAL

Umut Üzerine

Umut Üzerine

Gizem ÇANCI

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

10.11.2018 09:23

Akçakoca'da 10 Kasım Töreni Yapıldı

11.11.2018 14:14

Hayvan severler yeni tasarıya karşı

10.11.2018 12:57

 Ata’mızı andık

16.11.2018 16:55

MESLEK TANITIMI KAYMAKAM ÖZTÜRK İLE BAŞLIYOR…

NAMAZ VAKİTLERİ