Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:13] (GÖRÜNTÜLÜ)Akçakoca temiz su arıtma tesisi dualarla açıldı -- [12:39] Akçakocada kaza -- [13:09] 2020 yılı için işsizlik maaşı belli oldu -- [17:59] Caddede ‘müslüman yılbaşı kutlamaz’ ilanı -- [17:50] Asgari ücret açıklandı -- [17:44] Akçakoca döngelli kavşağında kaza, 2 yaralı -- [12:33] Bolu Dağı'nda hafif kar yağışı ve sis etkili oluyor -- [12:38] Türkiye'nin en yaşlı insanı öldü -- [12:18] Maden ocağında metan gazı patlaması: 1 işçi yaralı, 1 işçi mahsur -- [11:53] Drift yapan sürücüye 9 bin TL ceza, dahası da var... --
Gündem
Eski Başkan Yemenici,sosyal medyadan cevap erdi

Eski Başkan Yemenici,sosyal medyadan cevap  erdi

25.12.2019
42486 kez okundu.

Bugün bazı hemşehrilerimizin belediyemize ait makam aracının bağlanması ile ilgili şahsıma sordukları sorulara tek tek cevap vermektense sosyal medyadan açıklama yapma gereği hissettim.
Mevzuya konu olan araç şahsımın başkanlığı döneminde alınmıştır ve aracın bedelinin ödenemediğinden dolayı icra konduğu gibi bir yanlış bilginin kamuoyuna yayıldığını müşahade ettim.
Göreve geldiğimde Passat CC marka makam aracına sahip olan belediyemizin mevcut makam aracını 2014 yılı koşullarında 120000 ₺’ye satıp, Mercedes 250 GLK marka araç 2014 yılı değeri 254000 ₺ iken KDV teşviği alınarak 82000 ₺’ye Düzce Hasmer firmasından ihale ile peşin para ödenerek alınmıştır.
Hesaptada görüldüğü gibi belediye makam aracı alım satımından 38000 ₺ bir para arttırılmıştır.
Eğer makam aracı almak veya kullanmak yanlış ise, aralık ayı belediye meclis toplantısında yeni makam aracı almak üzere 500000 ₺ kredi kullanılması kararı alınmış, ihtiyaç üzerine alındığına inandığım yeni bir araç alınmış veya alınacak olması kararını da kamuoyunun takdirine bıraktığımı ifade etmek isterim.
Dönemimiz içerisinde halkımızın ve belediyemizin ihtiyaçları doğrultusunda birçok harcama yapılmıştır. Bu harcamaların dönem ayrımı yapılmaksızın devlette devamlılık esastır anlayışıyla yaklaşılması doğru olandır.
Mevcut makam aracının bağlanması olayı çok üzücü olmakla beraber, şahsıma bugün sorulan yanlış algılamadan farklı bir sebep içerdiğini söylemek isterim.
Dönemimle ilgili en ufak bir şaibeli işlem olduğu şüphesi var ise; ki Sayıştay ve İç İşleri Bakanlığı’nca yapılan denetimlerde hiçbir yanlışa ve eksiğe rastlanmadığı raporlarda açık iken, pazartesi günü şahsımın da katılımı ile Akçakoca Cumhuriyet Savcılığı’na dönemimizde yapılan tüm işlemlerle ilgili suç duyurusunda bulunmaya hazırım.
Her zaman Akçakoca’nın, hemşehrilerimizin ve belediyemizin menfaatleri doğrultusunda görev yaptım ve yine söz konusu Akçakoca olduğunda mevcut yönetime her zaman destek olacağımı da bizzat devir teslim töreninde belirtmekle birlikte birkere daha ifade etmek isterim.
Bir an önce sanal, yalan ve hiçbir anlam ifade etmeyen hayali gündemler oluşturmaya çalışan bir kısım medya organlarına kulak asmadan Akçakoca’nın ihtiyaçları doğrultusunda bir ve beraber olarak çalışmak gerekmektedir.
Her ne kadar herhangi bir resmi görevimiz olmamasına rağmen Akçakoca’nın sıcak gündemi ve ihtiyaçları tarafımca yetkili kişiler nezdinde takip edilmektedir. Saygılarımla...

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

Armegedon Nedir ?

Armegedon Nedir ?

İbrahim ŞAŞMAZ

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

NAMAZ VAKİTLERİ