Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[13:31] FESTİVAL ÇALIŞMALARI TAM GAZ -- [13:29] MAHALLE İFTARLARI DEVAM EDİYOR... -- [13:28] Bugün vefat edenler -- [13:26] İMAM KALP KRİZİNDEN VEFAT ETTİ -- [13:21] İlk ve ortaokul öğrencileri otobüslere günde 4 kez ücretsiz binebiliyor -- [16:35] RAMAZAN ÖNCESİ HAZIRLIK ESNAF DAYANIŞMASI ETKİNLİGİ YAPILDI -- [09:28] AKÇAKOCA'DA BUGÜN VEFAT EDENLER -- [12:22] Yanmaz’dan Ankara Çıkartması -- [11:56] HÜSEYİN DENİZGEZ ANJİYO OLDU -- [11:14] DİLBER AY HAYATINI KAYBETTİ --
Gündem
Hayvan severler yeni tasarıya karşı

Hayvan severler yeni tasarıya karşı

11.11.2018
299 kez okundu.

"Değerli basın mensubu,

Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Hayvanları Koruma Kanunu'nun hayvana şiddete ceza bölümündeki değişikliğine dair "Bu kanun neyi bekliyor" talimatını fırsat bilen Tarım Orman Bakanlığı bürokratları, sahipsiz hayvanlar için KATİLAM, SÜRGÜN ve ÖLÜM içeren maddeleri koydukları KANUN TASARISINI kapalı kapılar ardında ve STK lardan gizli olarak hazırlamaktadırlar. Bu süreçte, 300'e yakın hayvan hakları gurup, platform, ve STK bir araya gelerek Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu 'nu oluşturduk. Delegasynun Ankara'da yetkililerle yaptığı bir dizi görüşmelerden sonra, 11 Kasımda Tüm Anadolu ve Trakya'da KATLİAM KANUN TASARISINA karşı EŞ ZAMANLI Basın Açıklaması kararı alındı.

CAN vereceğiz ama CANLARIMIZI Vermeyeceğiz.. Can dostlarımızı, esarete, sürgüne, ölüme göndermelerine İZİN VERMEYECEĞİZ! 

  TALEPLERİMİZ: 

1. Kanun TCK kapsamına alındığında cezalar 2 yıl 1 aydan başlamalı,

2. Sahipsiz hayvanların KISIRLAŞTIRILMALARI ve ALINDIĞI YERE BIRAKILMASI ESAS ALAN 6. MADDEYE DOKUNULMAMALI,

3. Kanunu uygulamayan belediyelere bakanlığın İDARİ YAPTIRIMI olmalı ve hayvana şiddet vahşet uygulayan belediye görevlileri de CEZA kapsamına alınmalı,

4. Yasa tasarısı STK ların görüşleri alınarak tüm tür hayvanların haklarını koruyacak şekilde hazırlanmalı,

5. Hayvanat Bahçeleri, Sirkler, Yunus Parkları, Petshoplar, Üretim Çiftlikleri, Avcılık, Deney ve tüm hayvan hakları ihlalleri son bulmalı, öldürülen, işkence gören, tecavüz edilen, çalıştırılan, sömürülen, ihlale uğrayan her bir hayvanın başta yaşam hakkı olmak üzere tüm hakları koruma kapsamına alınmalıdır.

#KatliamYasasınaHayır

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

Armegedon Nedir ?

Armegedon Nedir ?

İbrahim ŞAŞMAZ

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

NAMAZ VAKİTLERİ