Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[13:31] FESTİVAL ÇALIŞMALARI TAM GAZ -- [13:29] MAHALLE İFTARLARI DEVAM EDİYOR... -- [13:28] Bugün vefat edenler -- [13:26] İMAM KALP KRİZİNDEN VEFAT ETTİ -- [13:21] İlk ve ortaokul öğrencileri otobüslere günde 4 kez ücretsiz binebiliyor -- [16:35] RAMAZAN ÖNCESİ HAZIRLIK ESNAF DAYANIŞMASI ETKİNLİGİ YAPILDI -- [09:28] AKÇAKOCA'DA BUGÜN VEFAT EDENLER -- [12:22] Yanmaz’dan Ankara Çıkartması -- [11:56] HÜSEYİN DENİZGEZ ANJİYO OLDU -- [11:14] DİLBER AY HAYATINI KAYBETTİ --
Gündem
Sevinç:''Biz doğruları hep söyleyeceğiz''

Sevinç:''Biz doğruları hep söyleyeceğiz''

29.3.2018
344 kez okundu.

Devlet yatırımlarının bir kısmını faaliyetlerini odanın icraatları imiş gibi göstermek pekte doğru bir yorum olmaz diye düşünüyoruz.

 

     Ticaret Odası bir sivil toplum kuruluşudur. Siyasi bir oluşum değildir. Siyasi örgütlerin desteklediği siyasi forma giyerek bu yarışı sürdürmek adil bir görüntü vermiyor.

     Bunları yapmaya yetkiniz, bütçeniz mi var?

     Siyasal bilgiler fakültesini açtık, 163 öğrenci kaydettik, mahmuzu projeledik, yat limanı yapacağız gibi vaatleri anlatırken tamamı Akçakoca Ticaret Odasının yaptırımı gibi anlatmak çok doğru bir söylem değildir.

     Bu ülkede bir devlet şeması vardır. Yetkilileri, mülki amiri, belediyesi ve diğer kurumları vardır. Ve onların projeleri vardır. Bunu unutmayınız.

 

     Tabiki 4 yıllık bir görev süreciniz vardı, bu sürede sizin devraldığınız projeler vardı ve sizin bu odayı temsil ederken devletin size kullanım hakkı verdiği yerli ve yabancı fonlar vardı. Her oda gibi bunları kullandınız ve kullandırdınız. Bunlar mutad olağan icraatlar. Önemli olan, mega yeni projeler üretmek ve icraata geçirmektir. Akçakoca ilçesinin ve Düzce iline’de etkisini gösterebilecek, Ekonomik girdileri çoğaltacak odamız içindeki şirketlerin katılımını sağlamak, yeni iş tezgahları kurmak. Halkın refahını, ekonomisini düzeltmek üzere deneyimli kadromuzla bu sistemi yürütmek asil gayemizdir. Bizler Akçakoca için varız, bu memleket için iki Çubuk fidan’dan beş adet meyve alabilirsek ne mutlu bize. Biz ülke ve dünya vizyonu biliyoruz ve takip ediyoruz.

     Bu vizyonun içinde, icraatların bizzat içinde faaliyet gösteriyoruz. Yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerimiz var.

     Bu deneyimlerimizi, enerjimizi Akçakoca Esnafları adına, Akçakoca Halkı adına kullandırmaya geldik. Tarım, Fındık, Sanayi, Turizm özellikle Turizm gönderi en yüksek bayrağı, en büyük olan, seçeneklerimizden. Üniversite; Her ne kadar devletin uygun gördüğü nüfus potansiyelimize göre ayarlanıyorsada bile, Kampüs, bölüm sayımız, okutulacak öğrenci, istihdam edilecek öğretmen ve öğretim üyeleri devletin takdirinde, bizimde takibimizde ve talebimizde olacaktır.  Farklar ve farklılıklar hayata değer katar. Tüm hassasiyetimizle, bize tevdi edeceğiniz bu görevi layıki ile yerine getireceğimizden şüpheniz olmasın. Biz bu görevi sizlerden talep ediyoruz, arz ediyoruz. Yüksek takdirlerinize havale ediyoruz. Herkese sevgilerimizi, saygılarımızı sunuyoruz. Akçakoca’mıza hayırlı olsun diyoruz..

 

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

Armegedon Nedir ?

Armegedon Nedir ?

İbrahim ŞAŞMAZ

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

NAMAZ VAKİTLERİ