Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:59] Yanmaz,son noktayı koydu -- [16:28] Fikret Albayrak,sarılmadık kişi bırakmıyor -- [14:51] İGM ve Belediye Meclis listeleri yarın teslim edilecek -- [09:17] OSB NİÇİN VE NASIL PATLADI? -- [11:50] Fikret Albayrak tam gaz ilerliyor -- [11:24] Okan Yanmaz,Çuhalı çarşı esnafıyla buluştu -- [09:40] Bugün vefat edenler -- [13:22] Polisten uyuşturucu operasyonu -- [12:47] Yılmaz'dan "İttifak Olmayacak" Vurgusu -- [09:58] Akçakoca'da İlk Kez Yapıldı --
Gündem
Sevinç:''Biz doğruları hep söyleyeceğiz''

Sevinç:''Biz doğruları hep söyleyeceğiz''

29.3.2018
320 kez okundu.

Devlet yatırımlarının bir kısmını faaliyetlerini odanın icraatları imiş gibi göstermek pekte doğru bir yorum olmaz diye düşünüyoruz.

 

     Ticaret Odası bir sivil toplum kuruluşudur. Siyasi bir oluşum değildir. Siyasi örgütlerin desteklediği siyasi forma giyerek bu yarışı sürdürmek adil bir görüntü vermiyor.

     Bunları yapmaya yetkiniz, bütçeniz mi var?

     Siyasal bilgiler fakültesini açtık, 163 öğrenci kaydettik, mahmuzu projeledik, yat limanı yapacağız gibi vaatleri anlatırken tamamı Akçakoca Ticaret Odasının yaptırımı gibi anlatmak çok doğru bir söylem değildir.

     Bu ülkede bir devlet şeması vardır. Yetkilileri, mülki amiri, belediyesi ve diğer kurumları vardır. Ve onların projeleri vardır. Bunu unutmayınız.

 

     Tabiki 4 yıllık bir görev süreciniz vardı, bu sürede sizin devraldığınız projeler vardı ve sizin bu odayı temsil ederken devletin size kullanım hakkı verdiği yerli ve yabancı fonlar vardı. Her oda gibi bunları kullandınız ve kullandırdınız. Bunlar mutad olağan icraatlar. Önemli olan, mega yeni projeler üretmek ve icraata geçirmektir. Akçakoca ilçesinin ve Düzce iline’de etkisini gösterebilecek, Ekonomik girdileri çoğaltacak odamız içindeki şirketlerin katılımını sağlamak, yeni iş tezgahları kurmak. Halkın refahını, ekonomisini düzeltmek üzere deneyimli kadromuzla bu sistemi yürütmek asil gayemizdir. Bizler Akçakoca için varız, bu memleket için iki Çubuk fidan’dan beş adet meyve alabilirsek ne mutlu bize. Biz ülke ve dünya vizyonu biliyoruz ve takip ediyoruz.

     Bu vizyonun içinde, icraatların bizzat içinde faaliyet gösteriyoruz. Yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerimiz var.

     Bu deneyimlerimizi, enerjimizi Akçakoca Esnafları adına, Akçakoca Halkı adına kullandırmaya geldik. Tarım, Fındık, Sanayi, Turizm özellikle Turizm gönderi en yüksek bayrağı, en büyük olan, seçeneklerimizden. Üniversite; Her ne kadar devletin uygun gördüğü nüfus potansiyelimize göre ayarlanıyorsada bile, Kampüs, bölüm sayımız, okutulacak öğrenci, istihdam edilecek öğretmen ve öğretim üyeleri devletin takdirinde, bizimde takibimizde ve talebimizde olacaktır.  Farklar ve farklılıklar hayata değer katar. Tüm hassasiyetimizle, bize tevdi edeceğiniz bu görevi layıki ile yerine getireceğimizden şüpheniz olmasın. Biz bu görevi sizlerden talep ediyoruz, arz ediyoruz. Yüksek takdirlerinize havale ediyoruz. Herkese sevgilerimizi, saygılarımızı sunuyoruz. Akçakoca’mıza hayırlı olsun diyoruz..

 

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

GARKAD AĞACI

GARKAD AĞACI

İbrahim ŞAŞMAZ

İYİ PARTİ…

İYİ PARTİ…

Hüseyin AKSAKAL

Umut Üzerine

Umut Üzerine

Gizem ÇANCI

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

15.2.2019 09:58

Akçakoca'da İlk Kez Yapıldı

13.2.2019 11:09

O iller dikkat! Kar yağışı bekleniyor

14.2.2019 12:29

Düzce Barosu,kan verme kampanyasına katıldı

NAMAZ VAKİTLERİ