Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[10:03] Çaparacılar denize açıldı -- [09:58] Bugün vefat edenler 15.08.2018 -- [15:36] Akçakoca'da boğulma vakası...(GÖRÜNTÜLÜ) -- [09:35] Bugün vefat edenler 14.08.2018 -- [21:26] Borç verdiği kişi tüfekle öldürdü -- [15:15] Akçakoca'da bugün 2 kişi vefat etti -- [15:13] AKÇAKOCA KARASU SAHİL YOLU AÇILIYOR -- [15:12] BALATLI MUHTARI MEHMET ÇİL'DEN İLGİN PAYLAŞIM... -- [15:10] FERRERO FINDIK FİYATINI AÇIKLADI -- [18:24] Başkan dediğin böyle olur --
Gündem
Artık bu işe bir son verilsin

Artık bu işe bir son verilsin

18.1.2018
2913 kez okundu.

Akçakoca Ortaokulunda skandallar bitmek bilmiyor…  Daha önce Akçakoca TV ve Akçakoca Yerel  Haber gazetelerinde gündeme gelen okul müdürü Aykan Gülbahar için yeni iddialar ortaya atıldı.

Bir öğrenci velisinin gazetemize gönderdiği kendi el yazısında,  velilerin şikayeti üzerine soruşturma açmak zorunda kalan İlçe milli eğitim müdürü Ömer Ezer’in bu kez işi yavaştan aldığı  ve okul müdürünü koruduğu iddialarına yer verildi.

İşte öğrenci velisinin gazetemize gönderdiği kendi el yazması mektubun tamamı

"ATATÜRK ORTAOKULUNDA BİR SKANDAL DAHA

Daha önce “hayırlı işler müdürüm”  başlığı ile haber konusu olan Atatürk Ortaokulu müdürü Aykan Gülbahar,  bu sefer iddiaya göre belli kırtasiyelerle anlaşarak okula kaynak kitap temin etme ve bunları okulda öğretmenlere kendi belirlediği fiyatlarla piyasa değeri üzerinde sattırarak paraları kendisinin kasa almak sureti ile toplattığı iddia edildi.

Bundan önceki haberimizde ne yazık ki ilçe milli eğitim müdürlüğünden ne açıklama gelmiş nede bir inceleme başlatılmıştı.

SORUŞTURMA AÇMAK ZORUNDA KALDI

Bu sefer ilçe milli eğitim müdürlüğünün yapamadığını duyarlı velilerden birkaçının yaparak okulu ticarethaneye çeviren bu zihniyete dur demek için şikayet dilekçesi verdikleri ortaya çıktı. Artan veli şikayetleri üzerine harekete geçen  ilçe milli eğitim müdürü Ömer Ezer inceleme başlatmak zorunda kaldığı bildirildi.

İddiaya göre her şubede birçok branştan kaynak kitap toplandığı ve toplanan paraların öğrenci başına 200-250 tl arasında değiştiği ve kasa olarak okul müdürünün bu büyük meblağları kendi havuzunda öğretmenlerden alarak topladığı iddia ediliyor.

SORUŞTURAN İLE SORUŞTURULAN DIŞARIDA KANKA…

Ancak ilçe milli eğitim müdürü Ömer Ezer’in inceleme ve soruşturma için görevlendirdiği muhakkik ise soruşturmanın selameti ve adaletli yürütülmesi açısından şüpheler taşıdığı nitekim dışarıda ahbapçavuş olan bu şahısların H.Y. ve Aykan Gülbaharın soruşturmada muhakık ve soruşturma konusu olan kişi olması düşündürücü.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM KİMİ NEDEN KORUYOR?

Nitekim iddiaya göre Muhakikin soruşturmada okul müdürünün seçtiği kişilerin ifadesini alması diğer öğretmenlerin bu hususta ifadelerinin alınmaması şüpheleri daha da arttırıyor.

İlçe milli eğitim kimi koruyor neden koruyor soruları akla gelmiyor değil.

Durumun veliler tarafından endişe ile karşılandığı bu şekilde soruşturmanın kapatılarak aynı uygulamaların devam edeceği endişesi velilerin mülki amirlere olan beklentinin tek umut olduğu sonucu doğuruyor."

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

GARKAD AĞACI

GARKAD AĞACI

İbrahim ŞAŞMAZ

İYİ PARTİ…

İYİ PARTİ…

Hüseyin AKSAKAL

Umut Üzerine

Umut Üzerine

Gizem ÇANCI

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

10.8.2018 16:31

AKÇAKOCALI 601 ÇİFTİÇİNİN BORÇLARI ERTELENİYOR

11.8.2018 18:24

Başkan dediğin böyle olur

9.8.2018 09:39

Balıkçı barınağında yasak geliyor

13.8.2018 15:10

FERRERO FINDIK FİYATINI AÇIKLADI

15.8.2018 10:03

Çaparacılar denize açıldı

13.8.2018 15:12

BALATLI MUHTARI MEHMET ÇİL'DEN İLGİN PAYLAŞIM...

NAMAZ VAKİTLERİ