Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[16:22] MHP aday tanıtımına büyük konvoyla gitti -- [11:37] YEMENİCİ YENİDEN ADAY -- [09:46] AKÇAKOCA'DA BUGÜN VEFAT EDENLER -- [09:44] DERGAH AKÇA VE METİN YERLİKAYA'NIN ACI GÜNÜ -- [12:23] Cumhuriyet ilkokulu beyören ilkokulu ortaokulunda karne töreni düzenlendi. -- [12:10] OSMANİYE MAHALLESİ KAÇ MUHTARLIK OLMALI? -- [10:39] Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'na rektörlük görevi -- [17:26] AK Parti Sahaya İniyor -- [15:38] Terminalin üst katları sağlık merkezi olarak hizmet verecek -- [13:14] İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI LOKUM AÇIKLADI --
Gündem
Artık bu işe bir son verilsin

Artık bu işe bir son verilsin

18.1.2018
2954 kez okundu.

Akçakoca Ortaokulunda skandallar bitmek bilmiyor…  Daha önce Akçakoca TV ve Akçakoca Yerel  Haber gazetelerinde gündeme gelen okul müdürü Aykan Gülbahar için yeni iddialar ortaya atıldı.

Bir öğrenci velisinin gazetemize gönderdiği kendi el yazısında,  velilerin şikayeti üzerine soruşturma açmak zorunda kalan İlçe milli eğitim müdürü Ömer Ezer’in bu kez işi yavaştan aldığı  ve okul müdürünü koruduğu iddialarına yer verildi.

İşte öğrenci velisinin gazetemize gönderdiği kendi el yazması mektubun tamamı

"ATATÜRK ORTAOKULUNDA BİR SKANDAL DAHA

Daha önce “hayırlı işler müdürüm”  başlığı ile haber konusu olan Atatürk Ortaokulu müdürü Aykan Gülbahar,  bu sefer iddiaya göre belli kırtasiyelerle anlaşarak okula kaynak kitap temin etme ve bunları okulda öğretmenlere kendi belirlediği fiyatlarla piyasa değeri üzerinde sattırarak paraları kendisinin kasa almak sureti ile toplattığı iddia edildi.

Bundan önceki haberimizde ne yazık ki ilçe milli eğitim müdürlüğünden ne açıklama gelmiş nede bir inceleme başlatılmıştı.

SORUŞTURMA AÇMAK ZORUNDA KALDI

Bu sefer ilçe milli eğitim müdürlüğünün yapamadığını duyarlı velilerden birkaçının yaparak okulu ticarethaneye çeviren bu zihniyete dur demek için şikayet dilekçesi verdikleri ortaya çıktı. Artan veli şikayetleri üzerine harekete geçen  ilçe milli eğitim müdürü Ömer Ezer inceleme başlatmak zorunda kaldığı bildirildi.

İddiaya göre her şubede birçok branştan kaynak kitap toplandığı ve toplanan paraların öğrenci başına 200-250 tl arasında değiştiği ve kasa olarak okul müdürünün bu büyük meblağları kendi havuzunda öğretmenlerden alarak topladığı iddia ediliyor.

SORUŞTURAN İLE SORUŞTURULAN DIŞARIDA KANKA…

Ancak ilçe milli eğitim müdürü Ömer Ezer’in inceleme ve soruşturma için görevlendirdiği muhakkik ise soruşturmanın selameti ve adaletli yürütülmesi açısından şüpheler taşıdığı nitekim dışarıda ahbapçavuş olan bu şahısların H.Y. ve Aykan Gülbaharın soruşturmada muhakık ve soruşturma konusu olan kişi olması düşündürücü.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM KİMİ NEDEN KORUYOR?

Nitekim iddiaya göre Muhakikin soruşturmada okul müdürünün seçtiği kişilerin ifadesini alması diğer öğretmenlerin bu hususta ifadelerinin alınmaması şüpheleri daha da arttırıyor.

İlçe milli eğitim kimi koruyor neden koruyor soruları akla gelmiyor değil.

Durumun veliler tarafından endişe ile karşılandığı bu şekilde soruşturmanın kapatılarak aynı uygulamaların devam edeceği endişesi velilerin mülki amirlere olan beklentinin tek umut olduğu sonucu doğuruyor."

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

GARKAD AĞACI

GARKAD AĞACI

İbrahim ŞAŞMAZ

İYİ PARTİ…

İYİ PARTİ…

Hüseyin AKSAKAL

Umut Üzerine

Umut Üzerine

Gizem ÇANCI

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

18.1.2019 10:39

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'na rektörlük görevi

17.1.2019 12:38

Akçakoca Devlet Hastanesinde bir ilk… 2019 yılının ilk bebeği dünyaya geldi…

13.1.2019 15:33

Sağanak yağış sahil yolunu çökertti

14.1.2019 17:11

Meteoroloji saat verdi... Kar geliyor

14.1.2019 09:11

Sarıyayla turizme açılmalı

18.1.2019 12:10

OSMANİYE MAHALLESİ KAÇ MUHTARLIK OLMALI?

19.1.2019 09:44

DERGAH AKÇA VE METİN YERLİKAYA'NIN ACI GÜNÜ

18.1.2019 12:23

Cumhuriyet ilkokulu beyören ilkokulu ortaokulunda karne töreni düzenlendi.

NAMAZ VAKİTLERİ