Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[10:37] Bugün vefat edenler 21.10.2018 -- [09:05] Polisin dikkati dolandırıcıyı yakalattı -- [16:48] Okan Yanmaz,Ulusal ajansta yayınlanan haberi yalanladı -- [14:23] Başkan Yemenici,Helallik istedi -- [13:13] Ayfer Yılmaz,Siyasete devam dedi -- [10:51] (GÖRÜNTÜLÜ)Muhtarlar Günü kutlanıyor -- [09:19] Bugün vefat edenler 19.10.2018 -- [17:44] TSO ve Esnaflardan, Enflasyonla mücadele -- [15:52] ÖMER KÜÇÜK İYİ PARTİ'DEN ADAY OLUYOR -- [13:35] Yemenici itfaiye personeliyle kahvaltıda bir araya geldi --
Gündem
Cumhurbaşkanından çöplük zulme dur demesini istediler

Cumhurbaşkanından çöplük zulme dur demesini istediler

30.12.2017
104 kez okundu.

Esençam, Hecinler, Esentepe ve Hasanlar köylüleri, bugün tarihi Orhangazi camiinde Cuma namazlarını kıldılar, sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderecekleri mektubu okudular.” Tüm çabamıza rağmen Düzce’nin yöneticileri bu sorunumuza çare aramadılar, çözümsüzlüğe çözüm olarak bizlere yaptıkları dayatmayı kabul etmiyoruz” diyen köylüler,  Cumhurbaşkanı’ndan bu zulme dur demesini istediler.

 Bakan Özlü’nün “ köylüler istemezse çöp oraya dökülmeyecek” sözünün ardından, dün 4 köy halkının imzalarından oluşan dilekçeler Valiliğe iletilmişti. Ancak köylülerin iddiasına göre, dilekçelerin Valiliğe iletilmesinin ardından muhtarların çağırıldığı, Vali, Belediye Başkanı ve Ak Parti İl Başkan’ın katıldığı toplantıda muhtarlara baskı yapıldı.

Hecinler’e çöp dökülmesini istemeyen 4 köy halkı bugün son çare olarak Cumhurbaşkanı’na mektup yollamaya karar verdi. Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı’na seslerini duyurmak için harekete geçtiler.

Köylüler, bugün  tarihi Orhangazi camiinde kıldıkları Cuma namazının ardından basın açıklaması yaparak Cumhurbaşkanı’na gönderecekleri mektubu okudular.

Köylüler adına konuşan Mustafa Kalyan. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakan’a seslenerek, “ bu çöplük baştan sonuna kadar bir dümendir” dedi, toplanan kalabalığın mesai saati olması nedeniyle az olduğunu dile getirdi.

Mustafa Amca bu açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı’na yazdıkları mektubu okudu, Mektupta Cumhurbaşkanı’na önce köylerin doğal güzellikleri anlatılırken, yüzyıllardır korunan doğal ve tarihi güzellikler yol edilerek köylerin ortasına çöp tesisi yapılmak istendiği belirtildi.

Mahkeme sürecinden de söz edilen mektupta, Bakan Özlü’nün 7 Nisan’da köye yaptığı ziyarette verdiği söz, belediye Başkanı Dursun Ay tarafından tekrar gündeme getirilen yeniden çöp döküleceği konusu anlatıldı. Ancak Bakan Özlü’nün verdiği söze rağmen yerel yöneticiler ve idari amirlerin kararın takipçisi olmadığı vurgulanırken, Cumhurbaşkanı’ndan köylerin doğal güzelliklerinin yok olmaması, evlerin tarlaların yok olmaması ve sağlık için bu projenin durdurulmasını talep ettiler.

Mustafa Amca, Pazar günü Düzce’de miting yapacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bu konuyu o gün gündeme getirmesini ve kendilerini rahatlatmasını istedi. 

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

GARKAD AĞACI

GARKAD AĞACI

İbrahim ŞAŞMAZ

İYİ PARTİ…

İYİ PARTİ…

Hüseyin AKSAKAL

Umut Üzerine

Umut Üzerine

Gizem ÇANCI

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

19.10.2018 10:51

(GÖRÜNTÜLÜ)Muhtarlar Günü kutlanıyor

18.10.2018 09:01

Baro Binasına görkemli açılış...

18.10.2018 17:44

TSO ve Esnaflardan, Enflasyonla mücadele

NAMAZ VAKİTLERİ