Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[13:31] FESTİVAL ÇALIŞMALARI TAM GAZ -- [13:29] MAHALLE İFTARLARI DEVAM EDİYOR... -- [13:28] Bugün vefat edenler -- [13:26] İMAM KALP KRİZİNDEN VEFAT ETTİ -- [13:21] İlk ve ortaokul öğrencileri otobüslere günde 4 kez ücretsiz binebiliyor -- [16:35] RAMAZAN ÖNCESİ HAZIRLIK ESNAF DAYANIŞMASI ETKİNLİGİ YAPILDI -- [09:28] AKÇAKOCA'DA BUGÜN VEFAT EDENLER -- [12:22] Yanmaz’dan Ankara Çıkartması -- [11:56] HÜSEYİN DENİZGEZ ANJİYO OLDU -- [11:14] DİLBER AY HAYATINI KAYBETTİ --
Belediye
Esentepe Kordon için referandum yapılacak

Esentepe Kordon için referandum yapılacak

11.4.2019
187 kez okundu.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, eski başkan Cüneyt Yemenici’nin 31 mart seçimlerine 2 gün kala Garanti İnşaat’a inşaat yapma ruhsatı verdiği Esentepe kordon için halk oylaması yapacağı öğrenildi.

İlk kez Akçakocayerelhaber ve Akçakoca TV’nin belgeleriyle gündeme getirdiği skandalın yankıları devam ediyor….

Akçakoca halkı ile Akçakoca’ya  gelen misafirlerin konakladığı ve denize açılan penceresi olan Kordona inşat yapma ruhsatı veren AK Partili eski Belediye başkanı Cüneyt Yemenici’ye tepkiler devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, Belediye yönetiminin ilk olarak,  Garanti inşata bölgede yapacağı inşaat çalışması için  izin verilmeyeceği ve ardından mini refarndum yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

Halka attığı son dakika golünün etik olmadığını düşünen Akçakocalılar, Sosyal medya üzerinden yaptıkları çağrı ile belediye başkanı Okan Yanmaz’a seslenerek, yapılan hukuk dışı uygulamanın durdurulmasını, Kordon bölgesinin inşaata kapatılmasını  istediler.

Tepkilere duyarsız kalmayan yeni belediye yönetiminin masasında bir çok alternatif olduğu ve en kısa  süre içinde sandık kurarak mini bir referandum yapılacağı ileri sürüldü.

“KARAR SİZDEN, HİZMET BİZDEN”

Seçim kampanyası boyunca halka rağmen halka karşı hiçbir uygulamanın içinde olmayacağız sözü veren Başkan Okan Yanmaz’ın “ Demokrasi yerelde başlar. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarda halkımızın ihtiyaçlarını ve beklentilerini analiz ederek, hizmetlerimize yön vermeye çalışcağız sözü verdik. Belediyenin günlük rutin çalışmalarının dışında, Akçakoca halkının genelini ilgilendiren bütün sorunları  halka götürerek  ‘Karar sizden, hizmet bizden’ ilkesinde hareket  edeceğiz “ dediği  öğrenildi.

Başkan Okan Yanmaz’ı talimatı doğrulturunda, Belediye kaynaklarından alınan bilgiye göre, şehrin muhtelif bölgelerine konulan sandıklarda, halka Kordon bölgesine inşaat yapılıp yapılmamasına ne diyorsunuz sorununun yöneltileceği ve çıkan sonuca göre belediye yönetiminin yeni bir eylem planını uygulamaya koyacağı  bilgisine ulaşıldı.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

Armegedon Nedir ?

Armegedon Nedir ?

İbrahim ŞAŞMAZ

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

NAMAZ VAKİTLERİ