Site Haritaları Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Twitter Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
[17:20] Orman işletmesine sıfır greyder -- [10:03] Bugün vefat edenler 20.07.2018 -- [15:46] Akçakoca’da kaza 3 yaralı -- [14:02] Yıkım için Ne Bekleniyor -- [13:54] AK Parti aday adayı belirlemeyecek -- [13:06] MHP’de yarış başladı -- [11:02] SEHER KARABIYIK VEFAT ETTİ -- [10:50] SARIKAYA KARDEŞLERİN ANNE ACISI -- [10:00] 100 günde yüzler gülecek -- [09:56] Emeklilere müjde --
Belediye
Kartlı su sayaçların pili bitince susuz kalacaklar

Kartlı su sayaçların pili bitince susuz kalacaklar

25.12.2017
1797 kez okundu.

PİL AZ UYARISI:

 

Alınan ön ödemeli akıllı kartlı sayaç enerji birimindeki pilleri durumunu sürekli ölçerek sisteme bildirir. Piller zayıfladığı zaman sayaç “Pil az” uyarısı vererek uyarır. Pil bitmeden de hafızasındaki bilgileri kalıcı hafızasına kaydederek vanasını kapatır ve pil değişimini bekler. Pilleri durumu sürekli olarak ölçülür ve abone kartı aracılığı ile merkeze taşınır.

PİLİ KİM DEĞİŞTİRECEK

Kartlı su sayacınızın pili bitince kim değiştirecek,sayacı aldığınız firma mı değiştirecek yoksa Belediye yetkililerimi değiştirecek belirsizliğini koruyor.Bazı piller 1 yılda bitiyor,bazıları ise 10 yıl sürüyor.Çin malı pillere dikkat diyelim.....

Diyelim ki Firma yetkilileri pili değiştirecek, firmanın servisi varmı, neresi, firma iflas edip kapattıysa ne olacak soruları akla geliyor.

Diyelim ki Belediye değiştirecek, akıllı su saatinizin pili cumartesi günü sabah bittiğinde,su kendiliğinden otomatik olarak akışı durduruyor.2 gün boyunca su alacağınız olmasına rağmen su kesintisi yaşayacaksınız.Pazartesi günü müracaat edeceksiniz belediye  su saati sökülüp pili değiştirildikten sonra testten geçirilerek tekrar yerine bağlanacak ve su akışı sağlanacak.

 

SU SAYACININ PİLİ BİTEN BİR ABONENİN İSYANI (ÖRNEK)

Su Sayacı Pil Arızası! 31.01.2016 tarihinde sabah su kesildi ve Ankara 1054632 No.lu sayacıma baktığımda pil bitti uyarısı veriyordu. Ankara Elektromed sayaç arızayı aradım gün içinde pili değiştireceklerini söylediler. Öğleden sonra aradığımda ise ertesi gün geleceklerini söylediler. Sayaç ise daha 6 ay önce değişmişti. Sonuçta pazar günü bir dakika sürecek bir pil değişimi yapılmadığı için susuz kaldım. Yarın da ne zaman gelecekleri belli değil. Bu şirketten işini zamanında yapmayacak beni mağdur ettikleri için şikayetçiyim.

Facebook Yorumları
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Duzcerota.com sorumlu tutulamaz.

YAZARLAR

HAVLU ATTIM

HAVLU ATTIM

Nazmi KAL

GARKAD AĞACI

GARKAD AĞACI

İbrahim ŞAŞMAZ

İYİ PARTİ…

İYİ PARTİ…

Hüseyin AKSAKAL

Umut Üzerine

Umut Üzerine

Gizem ÇANCI

HUKUK KİME LAZIM?

HUKUK KİME LAZIM?

Metin GÜÇLÜ

TÜM YAZARLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOK OKUNANLAR

18.7.2018 14:48

Yerel seçimler için anket başladı

18.7.2018 13:00

Belediye  Başkanları Akçakocada buluştu

NAMAZ VAKİTLERİ